Jak wydać książkę w tradycyjnym wydawnictwie     

Jak wydać książkę w tradycyjnym wydawnictwie - kurs na Zoomie

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chciałyby wydać książkę w tradycyjnym wydawnictwie. Na kursie oprócz zagadnień teoretycznych, jak działa rynek wydawniczy w Polsce, będziecie mogli poćwiczyć napisanie własnej propozycji wydawniczej, omówić wszystkie wątpliwości z naszą nauczycielką Danutą Awolusi, która rynek wydawniczy poznała od podszewki, pracując z różnymi redaktorami i rozmawiając z pisarzami, którzy osiągnęli sukces.

Plan kursu:

  1. Polski rynek wydawniczy – Czy płeć ma znaczenie na naszym rynku? Jakie są oficyny wydawnicze, które z nich są otwarte na debiutantów i dlaczego? Czym różni się polski rynek książki od zagranicznego i co to oznacza dla polskich pisarzy?
  2. Targetowanie książki – Czy tworząc powieść, warto targetować ją na odbiorców? Na czym polega ten podział? Dlaczego wydawcy zwracają na to uwagę?
  3. Trendy wydawnicze – Co obecnie jest modne i co, jeśli nie piszemy „modnej powieści”? Jak uatrakcyjnić tekst, aby wzniósł się ponad trendy?
  4. Przygotowanie propozycji wydawniczej – Jak się do tego zabrać, jakie są najczęstsze błędy? Skąd wziąć wytyczne do nadesłania książki? Ile znaków powinna mieć powieść, by zainteresowała wydawcę?
  5. Proces wydawniczy – Na czym polega, jak długo trwa, ile czasu minie od podpisania umowy do wydania książki? Dlaczego kontakt z redaktorem prowadzącym jest trudny i czego się spodziewać?
  6. Książka po wydaniu – Jakie są kanały dystrybucji? Ile żyje książka na polskim rynku i co zapewni nam wydawnictwo, a czym będziemy musieli zająć się sami? Czy pisarz musi angażować się w promocję?

 

KURS NA ZOOMIE

Kurs on-line polega na dostępie do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko uczestnikom (max. 10 osób)

Wymagania: dostęp do internetu, laptop lub komputer stacjonarny z kamerą lub ewentualnie telefon

Częstotliwość spotkań: 1 spotkanie - 3 godziny

TERMINY KURSÓW:

Nazwa kursu Termin Dzień Miejsce Nauczyciel
Jak wydać książkę? (jedno spotkanie) 04-09-2024
-
04-09-2024
Środa
18.00- 21.00
ONLINE ZOOM
Danuta Awolusi Cena: 150 zł
Zapisz się

Data kursu:
od 2024-09-04 do 2024-09-04

Jak wydać książkę? (jedno spotkanie)

Miejsce warsztatów
ONLINE ZOOM,

Nauczyciel
Danuta Awolusi

Cena: 150 zł

Zapisz się

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się