Powieść II

 Powieść II - stacjonarny kurs pisarski (obecnie kurs ten prowadzimy w formule on-line na ZOOMIE)

Kurs Powieść II jest kursem zaawansowanym, z założenia przeznaczonym dla osób, które odbyły już co najmniej jeden kurs obejmujący również zagadnienia teoretyczne (Kurs Podstawowy, Powieść). Uczestnicy koncentrują się głównie na pracy nad swoimi tekstami, natomiast zagadnienia teoretyczne omawiane są w z zależności od pojawiających się w trakcie pracy problemów.

Plan kursu

  1. Struktura tekstu. W jaki sposób zamierzasz opowiedzieć swą historię. Czy chcesz użyć retrospekcji. A może użyjesz futurospekcji?
  2. Punkty zwrotne fabuły. Punkty kulminacyjne. Suspens. Gdzie przyspieszasz a gdzie zwalniasz. Puenta czyli zaskoczenie. 
  3. Ewolucja głównego bohatera. Przesłanki przemiany. Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Antagonista.
  4. Rola bohaterów drugoplanowych. Co dają bohaterowi głównemu. Jaki mają wpływ na przebieg wydarzeń. 
  5. Rola tła w twojej opowieści. Jaki ma wpływ na bohaterów i fabułę. Jak opisujesz tło?
  6. Sprzedaj się wydawcy. Udowodnij, że twoja opowieść różni się od innych.

* Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu kreatywnego pisania

KURS ON-LINE

Kurs Powieść II prowadzimy obecnie w formule on-line.

Kurs on-line polega na dostępie do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko uczestnikom (max. 10 osób)
Kurs będzie umożliwiał dyskusję, dzielenie się własnymi tekstami, ich krytykę oraz będą mogli Państwo przesyłać materiały na czacie. Pomiędzy zajęciami będą mogli Państwo korespondować z nauczycielem mailowo.

Wymagania: dostęp do internetu, laptop lub komputer stacjonarny z kamerą lub ewentualnie telefon

Częstotliwość spotkań: 6 spotkań po 3 godziny plus korespondencja mailowa z nauczycielem pomiędzy spotkaniami

TERMINY KURSÓW:

Nazwa kursu Termin Dzień Miejsce Nauczyciel

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Przede wszystkim bardzo dziękuję za możliwość udziału w tak dobrze zorganizowanym kursie.

Przyznaje szczerze z ręką na sercu że sześciotygodniowy kurs "Pasja Pisania" był najlepszy pod względem merytorycznym i pod względem formy, na jakim przyszło mi uczestniczyć.

Uważam że jest to zasługa Marcina Ciszewskiego, który okazał się genialnym i cudownym nauczycielem. Sama jego postać jest bardzo inspirująca. 

Po każdych zajęciach czułem motywację i chęć do pisania i działania, a przede wszystkim wiarę w siebie i swoje możliwości.

Ocenianie i konstruktywna krytyka naszych tekstów była czymś wyjątkowym, pozwalała na spojrzenie na swoją pracę z dystansu, nabranie perspektywy i obiektywizmu, a dzięki konkretnym radom i wskazaniom grupy oraz Marcina pozwoliło mi to na doskonalenie warsztatu i narzędzi pisarskich.

To że Marcin jest pisarzem praktykiem dodaje tylko wartości prowadzonym zajęciom. Łączy on teorię z praktyką. Fakt że jego książki są bestsellerami dodaje tylko wagi i wartości jego słowom. Nie trzyma się nudno teorii i często wtrąca swoje doświadczenia z okresu swojego debiutu, lub tego jak pisał swoje powieści. Jego doświadczenia i anegdoty z nimi powiązane, w połączeniu z teoretycznymi założeniami stanowią spójną całość i przedstawiają kompletny obraz: "jak powinno się pisać"    - Krzysztof

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się