Jak działają nasze kursy      

Internetowe kursy kreatywnego pisania 

Internetowe kursy pisania to zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności pisarskich. Pracujesz z profesjonalnym nauczycielem w grupie osób, które chcą pisać lepiej i też chcą się tego nauczyć.  Lekcja Pokazowa

Dla kogo?

Możesz wziąć udział w kursie, z każdego miejsca na świecie w  którym jest dostęp do internetu. Większość naszych studentów mieszka w Polsce ale często są osoby z różnych stron świata: Wielkiej Brytanii, Włoch, Australii, Niemiec nawet Nowej Zelandii. Wszyscy mają tą samą potrzebę - lepiej pisać. Chcą znaleźć motywację, inspirację, wiedzę, nauczyć się pisać lub udoskonalić swój warsztat pisarski.

Jak to działa?

Wszyscy uczniowie i nauczyciel mają dostęp do kursu w dzień i w nocy. Nie musisz kontaktować się nimi w określonych godzinach. Każda sesja,  kursu internetowego trwa 7 dni. W każdym tygodniu masz zadania, które powinieneś w tym czasie zakończyć. 

Wykłady i ćwiczenia

W czasie trwania internetowego kursu pisania masz dostęp do wykładów, które możesz omawiać i komentować z nauczycielem i grupą. Nowy wykład pojawia się raz w tygodniu i przez siedem dni masz czas, aby popracować nad zagadnieniami omawianymi w wykładzie. Co tydzień masz do zrobienia jedno z 2-3 ćwiczeń przypisanych do wykładu, które przesyłasz do indywidualnej oceny nauczycielowa.  Jest ono dostępne wyłącznie dla Ciebie i nauczyciela, nie jest widoczne, ani oceniane, przez innych uczestników kursu. Ćwiczenia zostały opracowane w taki sposób, abyś mógł poeksperymentować z koncepcjami omówionymi w wykładach

Krytyka tekstów

Na krytykę i ocenę innych uczestników możesz „narazić” swój tekst dwukrotnie w ciągu trwania kursu.  Mogą to być opowiadania, fragmenty powieści lub inne teksty literackie nie przekraczające ośmiu stron znormalizowanego maszynopisu. Pod Twoją pracą pojawią się komentarze osób z grupy i nauczyciela. Dostaniesz wsparcie i/lub krytykę ale przede wszystkim wskazówki co jest dobre i podpowiedź co warto zmienić i dlaczego.

Forum

Jest jeszcze miejsce na wymianę myśli okołoliterackich. Takie było przynajmniej nasze założenie - miejsce gdzie można porozmawiać o wszystkim. Ale nasze obserwacje  pokazują, że wszystkie grupy nawet na forum i tak mówią o jednym - o pisaniu, czytaniu, i jeszcze raz o pisaniu.

DOSTĘP DO KURSU JEST WYŁĄCZNIE W CZASIE TRWANIA KURSU. PO ZAKOŃCZENIU KURSU, MATERIAŁY NIE BĘDĄ DOSTĘPNE. PROSIMY O DRUKOWANIE I ZAPISYWANIE MATERIAŁÓW W CZASIE TRWANIA KURSU.

Który kurs pisania jest dla mnie?

Wszystkie internetowe kursy Pasji Pisania są przeznaczone dla osób, które:

 • są zainteresowane nauką warsztatu pisarskiego
 • zaczynają pisać lub czują, że utknęły na jednym z etapów pisania
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela kreatywnego pisania
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu
 • poszukują środowiska, które zmotywuje je do pisania
 • poszukują zespołu, który da im wsparcie na każdym etapie pisania

Pasja Pisania Kurs Podstawowy - jest dla tych, którzy dopiero zaczynają pisać. Wprowadza do świata twórczego pisania.   Rozwija zdolność obserwacji, wyobraźnię a przede wszystkim umiejętności pisarskie. Pokazuje różne formy kreatywnego pisania. Pozwala nabrać zaufania do siebie i znaleźć motywację do pracy. Wykłady do Kursu podstawowego napisał Jakub Winiarski.

Kurs Pasja Pisania I - jest dla tych, którzy: mają pewne doświadczenie pisarskie, wracają do pisania po bardzo długiej przerwie, dla osób które poszukują środowiska, które zmotywuje ich do pisania oraz dla wszystkich, którzy są zainteresowani nauką i rozwijaniem warsztatu pisarskiego. Wykłady do kursu Pasja Pisania I napisała Izabela Szolc.

Kurs Pasja Pisania II - jest naturalną kontynuacją kursu Pasja Pisania I. Najwięcej skorzystają uczestnicy, którzy znają podstawowe techniki pisarskie i nauczyli się metod konstruktywnej krytyki. Przeznaczony jest również dla tych, którzy mają pewne doświadczenie w pisaniu i chcą popracować nad dalszym doskonaleniem warsztatu. Wykłady do kursu Pasja Pisania II napisała Jolanta Rawska.

Kurs Inspiracje - jest dla tych, którzy chcieliby doświadczyć radości tworzenia. Pokazuje, że literaturą można się bawić, a do samego pisania podejść "na luzie". Udowadnia, że również w taki sposób uczy się tworzenia, pracuje nad warsztatem i sprawdza dotąd niezbadane możliwości własnego pióra. Wykłady do kursu Inspiracje napisał Michał Paweł Urbaniak.

Kurs Praca nad Tekstem - czterotygodniowy intensywny kurs dla absolwentów kursów Pasji Pisania lub dla osób, które mają już gotową książkę, opowiadanie lub inny tekst i chcieliby poddać go profesjonalnej ocenie nauczyciela i inspirującej ocenie grupy.

Kurs koncentruje się na "Krytyce tekstów" - czyli intensywnej pracy polegającej na przesyłaniu co tydzień swojego tekstu do krytyki oraz ocenianiu prac innych uczestników.

Kurs Webwritingu - pięciotygodniowy kurs przeznaczony dla wszystkich osób, które:

 • są zainteresowane profesjonalnym tekstem internetowym
 • mają własną stronę internetową
 • prowadzą firmowego lub prywatnego bloga
 • prowadzą sprzedaż internetową
 • chcą pisać teksty reklamowe w internecie
 • piszą newsy internetowe
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu.
 • Wykłady do kursu Webwritingu napisała Joanna Wrycza - Bekier.

Kurs Pisania Scenariusza - pięciotygodniowy kurs przeznaczony dla wszystkich osób, które:

 • stawiają pierwsze kroki w branży filmowej i telewizyjnej
 • są zainteresowane pracą nad własnym scenariuszem filmowym
 • są zainteresowane tworzeniem filmów od kuchni
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu.
 • Wykłady do kursu Pisania Scenariusza napisała Magdalena Wleklik.

Jak zapisać się na kurs pisania?

Jeśli marzysz o tym, aby zostać pisarzem to znalazłeś właściwą stronę. Pisania można się nauczyć!

Wybierz jeden z naszych kursów stacjonarnych lub kursów internetowych. Zobacz czego uczymy, poznaj plan warsztatów, poznaj nauczycieli, wybierz pasujący termin i  po prostu dołącz do nas.

Jeśli kurs jest dostępny pojawi się boks umożliwiający zapisanie się na kurs poprzez kliknięcie funkcji Zapisz się, która umożliwi wypełnienie danych w Formularzu zapisu na kurs i wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną do nas.  Jednocześnie otrzymasz automatyczny list potwierdzający zgłoszenie na kurs.

Możesz również zapisać się ze strony Harmonogram kursów.

Jeśli masz dodatkowe pytania napisz do nas:

kursy@pasjapisania.pl

Serdecznie zapraszamy.

 

Lekcja pokazowa

Kliknij tutaj aby zobaczyć lekcję pokazową.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się