Kursy stacjonarne           

Jak działają nasze kursy? 

Kursy stacjonarne to cotygodniowe spotkania osób połączonych wspólną pasją -  pasją pisania. 

To spotkania z mistrzem - publikującym autorem, który jest jednocześnie nauczycielem kreatywnego pisania.

To odkrywanie tajników warsztatu pisarza i próby zastosowania poznanej wiedzy w praktyce.

To często pierwsze doświadczenie lęku związanego z wystawieniem swojego dzieła na widok publiczny i publiczną krytykę. To poczucie bezpieczeństwa, jakie daje w takiej sytuacji grupa. 

To wrażenie skrzydeł rosnących u ramion, kiedy usłyszymy „Masz niezwykłą lekkość stylu.”

Motywacja do pisania, chęć podzielenia się sukcesem zwycięstwa nad wewnętrznym leniem - to również zalety jakie daje praca w grupie.

Nasze warsztaty mają na celu przede wszystkim zachęcić uczestników do systematycznego pisania. Do legendy przeszło już pytanie Jakuba Winiarskiego, nauczyciela współpracującego z nami od wielu lat, „Jak minął twój pisarski tydzień?”, którym witał uczestników na każdych zajęciach. Bo oczywiście, to samo pisanie jest najważniejsze. Pisarz to ten, co pisze.

Każdy kurs trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach 18.00-21.00  i najczęściej przebiegają według schematu:

  1. Wykład, najczęściej prowadzony w formie konwersatorium. To tutaj nauczyciel odkrywa tajniki warsztatu pisarza, pokazuje na co należy zwrócić szczególną uwagę, czego unikać, ku czemu dążyć. 
  2. Ćwiczenia pisarskie dają szansę poeksperymentowania z koncepcjami omówionymi w trakcie wykładu. Uczestnicy piszą, czytają i omawiają swoje teksty.
  3. Krytyka tekstu literackiego - na każdych zajęciach prace dwojga uczestników - teksty, które powstały w trakcie trwania kursu, albo takie które już odleżały swoje w szufladzie - poddawane są ocenie grupy i nauczyciela. To jedna z ulubionych części każdych zajęć. Dla autorów wiążąca się oczywiście z pewnym zdenerwowaniem (niełatwo jest wystawić swoje wypieszczone dziecko pod ocenę świata), ale z drugiej strony dająca ogromną satysfakcję i, czasami po raz pierwszy, informację zwrotną na temat naszych tekstów. Dopiero teraz można się przekonać jakie są mocne, a jakie słabe strony naszego pisania. Z pewnością przekonamy się, że w tekście każdemu podoba się co innego. Odkryjemy, że czasami fragmenty chwalone przez jednych, innych irytują i dojdziemy do zbawiennego wniosku, że nie musi podobać się wszystkim.

Który kurs jest dla mnie?

Wszystkie kursy Pasji Pisania przeznaczone są dla osób, które:

  • są zainteresowane nauką warsztatu pisarskiego
  • zaczynają pisać lub czują, że utknęły na jednym z etapów pisania
  • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela kreatywnego pisania
  • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu
  • poszukują środowiska, które zmotywuje je do pisania
  • poszukują zespołu, który da im wsparcie na każdym etapie pisania

Kurs Podstawowy - wprowadzi cię do świata twórczego pisania. Będziesz mógł rozwijać swoją zdolność obserwacji, swoją wyobraźnię i umiejętności pisarskie. Nabierzesz zaufania do siebie, zobaczysz nowe pomysły i znajdziesz motywację do pracy, a nauczyciel krok po kroku przedstawi ci poszczególne elementy warsztatu pisarza.

Kurs Pasja Pisania I - jest dla tych, którzy: dopiero zaczynają pisać lub wracają do pisania po bardzo długiej przerwie, poszukują środowiska, które zmotywuje do pisania, dla tych, którzy są bardzo zainteresowani nauką i rozwijaniem warsztatu pisarskiego.

Kurs Pasja Pisania Powieść - Pasja Pisania Powieść jest kursem mocno zaawansowanym, z założenia przeznaczonym dla osób, które odbyły co najmniej jeden kurs na którym  omawiano  również zagadnienia teoretyczne. Kurs PP Powieść polega w zasadzie tylko na pracy nad tekstem i osoby nie znające podstaw teoretycznych mogą się pogubić.

 Jak zapisać się na kurs?

Jeśli marzysz o tym, aby zostać pisarzem to znalazłeś właściwą stronę. Pisania można się nauczyć!

Wybierz jeden z naszych kursów stacjonarnych lub kursów internetowych. Zobacz czego uczymy, poznaj plan warsztatów, poznaj nauczycieli, wybierz pasujący termin i  po prostu dołącz do nas.

Jeśli kurs jest dostępny pojawi się boks umożliwiający zapisanie się na kurs poprzez kliknięcie funkcji Zapisz się, która umożliwi wypełnienie danych w Formularzu zapisu na kurs i wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną do nas.  Jednocześnie otrzymasz automatyczny list potwierdzający zgłoszenie na kurs.

Możesz również zapisać się ze strony Harmonogram kursów.

Jeśli masz dodatkowe pytania napisz do nas:

kursy@pasjapisania.pl

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Kursy stacjonarne

Chcesz wiedzieć więcej?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Jak napisać książkę?

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się