Nauczyciele Pasji Pisania        

Nauczyciele Pasji Pisania

MARCIN CISZEWSKI

marcin ciszewskihistoryk, pisarz, scenarzysta. Jeden z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Absolwent historii Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo że nie zajmuje się historią zawodowo, pasjonuje go okres II wojny światowej. Jeden z najciekawszych autorów ostatnich lat, jedyny pisarz tworzący świetną sensację w polskich realiach. Uprawiał wyczynowo narciarstwo alpejskie oraz trenował sztuki walki. Jego dorobek literacki obejmuje szesnaście powieści oraz dwie książki non-fiction.  W roku 2013 uzyskał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za projekt „www. 1939.com.pl”. Dotychczas ukazały się: z cyklu „Wojna.pl”: „www.1939.com.pl”, „Major”,  „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.ru2012.pl” oraz „www.afgan.com.pl”, z cyklu sensacyjno – kryminalnego: „Wiatr”, „Mróz”, „Upał”, „Mgła” (w przygotowaniu „Deszcz”), z cyklu historyczno - szpiegowskiego „Krüger”: „Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”, serial audio „Autor Bestsellerów”, powieść „Invictus”, a także dwie opowieści paradokumentalne: „Gliniarz” oraz „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.   Łączny nakład wydanych książek i audiobooków wynosi ok 600 000 egzemplarzy. Pisanie jest jego zawodem, czytanie – nałogiem. Bardzo wysoko oceniany nauczyciel kreatywnego pisania. U nas prowadzi kursy stacjonarne w Warszawie dla początkujących i zaawansowanych oraz kursy internetowe.


JAKUB WINIARSKI

iwona grodzka gornik

Prozaik, poeta, krytyk literacki i prawdopodobnie najskuteczniejszy polski nauczyciel pisania. Jego wychowankowie to m.in.: Katarzyna Kołczewska, Marta Zaborowska, Nikodem Pałasz, Dorota Ponińska, Iwona Grodzka-Górnik, Jolanta Czarkwiani, Matylda Man, Natalia Bukowska, Magdalena Żelazowska, Joanna Onoszko, Sandra Stawińska i Kasia Kowalewska – ta lista stale się wydłuża. Od 1 czerwca 2010 do 31 sierpnia 2013 redaktor naczelny „Nowej Fantastyki” i kwartalnika „Fantastyka Wydanie Specjalne”. Tych, którzy chcą pisać potencjalne bestsellery, szkoli w Pasji Pisania oraz Instytucie Badań Literackich. Na FB ma grupę „Jak minął twój pisarski tydzień?” (nazwa pochodzi od kultowego pytania, jakie pada na jego kursach), w ramach której prowadzi m.in. bezpłatne spotkania z cyklu Warsztat Pisarza. Do tej pory opublikował sześć książek. Trzy poetyckie – „Przenikanie darów” (1995), „Obiektyw” (1997), „Piosenki starego serca” (2011), dwie powieści oraz we współpracy z Jolantą Rawską „Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller” (2015).

Na stronie Jakuba Winiarskiego, znajdą Państwo opinie uczestników:

http://www.literaturajestsexy.pl/referencje/


MICHAŁ PAWEŁ URBANIAK

justyna czechowska

absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Prozaik, krytyk literacki, recenzent, współautor antologii opowiadań „Zemsta jest kobietą” (Wydawnictwo JanKa 2011). Od lat publikuje m.in. w „artPAPIERZE”, „Literadarze”, „Śląsku” oraz na portalu książkowym biblionetka.pl. Czytanie jest jego największym uzależnieniem, a pisanie – sposobem na życie. Znakomity nauczyciel kreatywnego pisania. Od roku 2014 poprowadził prawie 50 kursów internetowych w Pasji Pisania i jest bardzo ceniony przez wszystkich absolwentów. Znakomicie motywuje do pracy, daje wsparcie i rzetelną wiedzę na wszystkich poziomach zaawansowania. Maju 2020 roku ukazała się jego powieść „Lista nieobecności” (wyd. Mova)

 

JAKUB WINIARSKI

sandra malinowska

KATARZYNA BOGUCKA / JOANNA DUDEK - ŁAWECKA

Katarzyna Bogucka – absolwentka PWSFTViT na kierunku realizacji i reżyserii TV, scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz oligofrenopedagogiki. Certyfikowana przez StoryLab.pro konsultantka scenariuszowa. Certyfikowana trenerka FRIS®. Współpracuje jako konsultantka oraz scenarzystka przy produkcjach z niezależnymi producentami oraz z TVP i TVN. Autorka sztuk teatralnych, bajek dla dzieci, a także tekstów piosenek. Reżyserka teatralna i dokumentalistka. Współpracowała m.in z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Laco Adamikiem, Jerzym Grzegorzewskim, Maciejem Englertem, Januszem Majewskim, Krystyną Jandą, Maciejem Wojtyszką, Waldemarem Krzystkiem czy Krzysztofem Langiem. W latach 2011-2014 wydawca i redaktor miesięcznika kulturalno-społecznego “Gazetownia”, będącego przystanią dla artystów na życiowym zakręcie. W 2014 roku otrzymała Stypendium MKiDN w dziedzinie teatru. Z zamiłowania poetka.

Joanna Dudek-Ławecka – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.Współpracuje przy tworzeniu zarysów historii do scenariuszy, zajmując się między innymi poszukiwaniami genealogicznymi. Od 2015 r. pracuje w zespołach kreatywnych i literackich. W 2018 rozpoczęła pracę jako współscenarzyska filmów fabularnych.Autorka artykułów o tematyce polonijnej, kulturalnej i turystycznej. Redaktorka tekstów filozoficznych: ”Z genealogii moralności”, “Narodziny tragedii, czyli hellenizm i pesymizm” Fryderyka Nietzschego, „O miłości do życia” Ericha Fromma. Konsultantka, tłumacz, lektor w filmach reklamowych. Wykładowca przedmiotów: doskonalenie języka polskiego, stylistyka języka polskiego, język polski jako obcy. Z zamiłowania podróżniczka.

MAGDALENA WLEKLIK

Joanna Jagiełło

dramatopisarka, scenarzystka, reżyser. Zadebiutowała w 2002 roku w Teatrze Telewizji dramatem „Żółtodzioby”. Autorka scenariuszy filmowych ("Kim jesteś" w reż. M.Łazarkiewicz, "Kino", "Możesz być kim chcesz" w reż. M.Wleklik) oraz telewizyjnych (m.in. "Brzydula", "Plebania", "Malanowski & Partnerzy"). Jej filmy miały pokazy na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na festiwalu w Cannes i w Rzymie. Dramat jej autorstwa pt. „Władcy” zdobył Buławę Hetmańską na 42. Zamojskim Lecie Teatralnym. Autorka i reżyser wielu słuchowisk, współpracuje z Polskim Radiem Szczecin oraz Teatrem Polskiego Radia. Absolwentka Scenopisarstwa i Realizacji tv w PWSFTviT w Łodzi. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych (BSF) na tej Uczelni. Członkini Zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. 

 

BARBARA SĘK

barbara sek

Autorka powieści społeczno-obyczajowych. "Nowakowie. Tom 2. Uchylone drzwi" (Jaguar, 2019), "Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament" (W.A.B., 2018) "Miłość na szkle" (Świat Książki, 2015), "Dlaczego ona? " (Replika 2012).

Tworzy literaturę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. W swoich utworach największy nacisk kładzie na rys psychologiczny postaci i stworzenie złożonego konfliktu, jaki ma być ich udziałem. Interesuje się psychologią społeczną, dramatem starożytnym, szekspirowskim, romantycznym i współczesnym.Wyznaje zasadę: „SĘK W TYM, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata”. Fanpage autorki: www.facebook.com  

Fot. Wojtek Biały


ANNA OLIYNYK

justyna czechowska

Z wykształcenia literaturoznawca (posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa), z zamiłowania autorka opowiadań, wierszy, piosenek oraz bajek dla dzieci, a także przekładów poetyckich z języka angielskiego i niemieckiego.  Publikowała w Autografie, Opcjach, Pamiętniku Literackim, Literacjach a także na łamach czasopisma internetowego Muzykalia w tomach Judaica. Tam  ukazały się jej przekłady poezji Else Lasker Schuler. Umiejętności dydaktyczne doskonaliła w pracy ze studentami UW (między innym współpracując ze Szkołą Mistrzów) i wyższej szkole prywatnej WSKPISM. Od lat prowadzi warsztaty kreatywności dla dzieci oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych. Nie dawno ukazał się jej drugi tom poetycki „Choć odpowiedzi nie ma”.

 

ANNA MIOTK

justyna czechowska

Od 2014 jest dyrektorem ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu. Równocześnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Dziennikarstwa i Edukacji Medialnej UKSW. Jej doświadczenia zawodowe obejmują też kierowanie rozwojem systemu monitoringu mediów oraz konsulting PR. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wcześniej ukończyła studia magisterskie z socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka biznesu, prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i PR. Autorka książek “Badania w public relations”, “Skuteczne social media”, „Nowy PR”, licznych publikacji w mediach branżowych oraz bloga www.annamiotk.pl.


JAROSŁAW KAMIŃSKI

jaroslaw kaminski(1968) - dramaturg, pisarz, scenarzysta, publicysta. Autor wystawianych i nagradzanych sztuk teatralnych, m.in. Wyrzeczenie (2007), Szczęśliwego Nowego Roku '68 (2008), Lustra (2009). Jako Wielebny Kamiński opublikował zbiór radykalnych esejów-kazań w stylu L. Kołakowskiego pt. Jak nie dać się ogłupić (2000) oraz dwa tomiki poezji, Pod murami (1998) i Czarna ikona (2002). Współpracował z wieloma pismami literackimi i publicystycznymi, m.in. „Dużym Formatem", „Polityką" i „Studium". Współscenarzysta serialu HBO Pakt 2 (reż. L. Dawid) i trzeciego sezonu serialu HBO Bez Tajemnic (reż. A. Holland i K. Adamik). Film krótkometrażowy 3xLove (reż. O. Chajdas) z jego scenariuszem zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Los Angeles Independent Film Festival Award 2016 i na Festiwalu Oddalenia 2016 w Dublinie. W 2011 r. podczas Max Ophuels Preis Festival w Saarbrücken odbyła się premiera niemieckiego filmu Nachmieter, którego był współscenarzystą (reż. Marc Metzger). W 2012 roku zadebiutował powieścią pt. „Rozwiązła”, która została zaliczona do najważniejszych książek 2012 roku przez PR III i Wirtualną Polskę. W roku 2015 wydał książkę "Wiwarium"- wielowątkową opowieść o tożsamości, o samotności z wyboru i tej podyktowanej okolicznościami losu, o trudnych relacjach ojca i córki. Najnowsza książka "Tylko Lola" opisuje losy dwóch kobiet uwikłanych w powojenną historię Polski. “Tylko Lola” została uznana przez magazyn “Polityka” za najlepszą polską powieść roku 2017.

fot. Anna Kaczmarczyk

JOANNA WRYCZA-BEKIER

joanna wrycza bekier - doktor nauk humanistycznych

Doktor nauk humanistycznych, certyfikowany trener biznesu, wykładowca akademicki. Autorka siedmiu książek, które pomagają lepiej pisać. Kiedy w 2009 roku pracowała nad książką „Webwriting”, w polskim internecie nie istniało jeszcze takie słowo kluczowe.

Od tego czasu niestrudzenie bada teksty internetowe, reklamowe, literackie i reklamowe. Ciepło przyjęta przez czytelników książka „Webwriting” po kilku latach doczekała się drugiego wydania. W międzyczasie i później powstały kolejne: bestsellerowa „Magia słów”, a także: „Fast Text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę”, „Kreatywna praca dyplomowa”, „Szkoła twórczego pisania”, „Webwriting w kulturze” oraz około 30 artykułów naukowych na temat języka internetu. Jej blog Poradnik pisania (http://poradnikpisania.pl) ma kilka tysięcy czytelników, których łączy pasja pisania.

Była opiekunem merytorycznym studium podyplomowego „Copywriting. Content menedżerski. Storytelling” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Prowadzi szkolenia z webwritingu, blogowania, storytellingu oraz pisania krótkich tekstów do mediów społecznościowych.


Jak napisać książkę?

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się