Kursy internetowe          

Internetowe kursy kreatywnego pisania 

Internetowe kursy pisania to zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności pisarskich. Pracujesz z profesjonalnym nauczycielem w grupie osób, które są zainteresowane pisaniem i chcą się nauczyć pisać lepiej. Lekcja Pokazowa

Dla kogo?

Kursy są przeznaczone dla osób, które chcą znaleźć motywację, inspirację, wiedzę, chcą nauczyć się pisać lub udoskonalić swój warsztat pisarski. Możesz wziąć udział w kursie z każdego miejsca na świecie, w  którym jest dostęp do Internetu. Większość naszych studentów mieszka w Polsce, ale często w kursach biorą udział osoby z różnych stron świata. Wszyscy mają tą samą potrzebę - lepiej pisać.

Jak to działa?

Wszyscy uczniowie i nauczyciel mają dostęp do kursu w dzień i w nocy. Nie musisz kontaktować się nimi w określonych godzinach. Każda sesja kursu internetowego trwa 7 dni. W każdym tygodniu masz zadania, które powinieneś w tym czasie wykonać - ćwiczenia, dyskusje, wykłady, krytyka tekstów.

Wykłady i ćwiczenia

W czasie trwania internetowego kursu pisania masz dostęp do wykładów, które możesz omawiać i komentować z nauczycielem i grupą. Nowy wykład pojawia się raz w tygodniu i przez siedem dni masz czas, aby popracować nad zagadnieniami omawianymi w wykładzie. Co tydzień masz do zrobienia jedno z 2-3 ćwiczeń przypisanych do wykładu, które przesyłasz do indywidualnej oceny nauczyciela.  Jest ono dostępne wyłącznie dla Ciebie i nauczyciela, nie jest widoczne, ani oceniane, przez innych uczestników kursu. Ćwiczenia zostały opracowane w taki sposób, abyś mógł poeksperymentować z koncepcjami omówionymi w wykładach.

Krytyka tekstów

Na krytykę i ocenę innych uczestników możesz „narazić” swój tekst dwukrotnie w ciągu trwania kursu.  Mogą to być opowiadania, fragmenty powieści lub inne teksty literackie nie przekraczające ośmiu stron znormalizowanego maszynopisu. Pod Twoją pracą pojawią się komentarze osób z grupy i nauczyciela. Dostaniesz wsparcie i/lub krytykę ale przede wszystkim wskazówki co jest dobre i podpowiedź co warto zmienić i dlaczego.

Forum

Jest jeszcze miejsce na wymianę myśli okołoliterackich. Takie było przynajmniej nasze założenie - miejsce gdzie można porozmawiać o wszystkim. Ale nasze obserwacje  pokazują, że wszystkie grupy nawet na forum i tak mówią o jednym - o pisaniu, czytaniu, i jeszcze raz o pisaniu.

 

Który kurs pisania jest dla mnie?

Wszystkie internetowe kursy Pasji Pisania są przeznaczone dla osób, które:

 • są zainteresowane nauką warsztatu pisarskiego
 • zaczynają pisać lub czują, że utknęły na jednym z etapów pisania
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela kreatywnego pisania
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu
 • poszukują środowiska, które zmotywuje je do pisania
 • poszukują zespołu, który da im wsparcie na każdym etapie pisania

Pasja Pisania Kurs Podstawowy - jest dla tych, którzy dopiero zaczynają pisać. Wprowadza do świata twórczego pisania.   Rozwija zdolność obserwacji, wyobraźnię a przede wszystkim umiejętności pisarskie. Pokazuje różne formy kreatywnego pisania. Pozwala nabrać zaufania do siebie i znaleźć motywację do pracy.

Kurs Pasja Pisania I - jest dla tych, którzy mają pewne doświadczenie pisarskie, wracają do pisania po bardzo długiej przerwie, dla osób które poszukują środowiska, które zmotywuje ich do pisania oraz dla wszystkich, którzy są zainteresowani nauką i rozwijaniem warsztatu pisarskiego.

Kurs Pasja Pisania II - jest naturalną kontynuacją kursu Pasja Pisania I Najwięcej skorzystają uczestnicy, którzy znają podstawowe techniki pisarskie i nauczyli się metod konstruktywnej krytyki. Przeznaczony jest również dla tych, którzy mają pewne doświadczenie w pisaniu i chcą popracować nad dalszym doskonaleniem warsztatu.

Kurs Praca nad Tekstem - czterotygodniowy intensywny kurs dla absolwentów kursów Pasji Pisania lub dla osób, które mają już napisaną książkę i chciałby popracować nad jej poprawą oraz chciałby otrzymać feedback na temat swoich tekstów literackich od nauczyciela i grupy.

Kurs odbywa się według dobrze znanego Państwu modułu z wyłączeniem części teoretycznej (wykłady i ćwiczenia). Głównym elementem jest "Krytyka tekstów" - czyli intensywna praca polegająca na przesyłaniu co tydzień swojego tekstu do krytyki oraz ocenianiu prac innych uczestników. Do Państwa dyspozycji jest również Forum, gdzie cała klasa może dyskutować na dowolne tematy.

Kurs Inspiracje - pięciotygodniowy kurs jest dla tych, którzy chcieliby doświadczyć radości tworzenia. Pokazuje, że literaturą można się bawić, a do samego pisania podejść "na luzie". Udowadnia, że również w taki sposób uczy się tworzenia, pracuje nad warsztatem i sprawdza, dotąd niezbadane, możliwości własnego pióra.

Kurs Webwritingu - pięciotygodniowy kurs przeznaczony dla wszystkich osób, które:

 • są zainteresowane profesjonalnym tekstem internetowym
 • mają własną stronę internetową
 • prowadzą firmowego lub prywatnego bloga
 • prowadzą sprzedaż internetową
 • chcą pisać teksty reklamowe w internecie
 • piszą newsy internetowe
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu

Kurs Pisania Scenariusza - pięciotygodniowy kurs przeznaczony dla wszystkich osób, które:

 • stawiają pierwsze kroki w branży filmowej i telewizyjnej
 • są zainteresowane pracą nad własnym scenariuszem filmowym
 • są zainteresowane tworzeniem filmów od kuchni
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu

Kurs Pisania E-booka - pięciotygodniowy kurs przeznaczony dla osób, które:

 • chcą napisać swoją pierwszą książkę w życiu, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać
 • chcą napisać poradnik z dowolnej dziedziny, która ich interesuje
 • chcą podzielić się z innymi swoją pasją lub wypracowanym warsztatem
 • chcą generować dodatkowe przychody pieniędzy, bez wychodzenia z domu
 • prowadzą biznes i chciałyby podarować swoim klientom wartościowy prezent (książki i e-booka nigdy się nie wyrzuca! To zdecydowanie lepiej działa niż wizytówka)
 • prowadzą swoje strony internetowe z newsletterem - e-book jako prezent za subskrypcję
 • myślą poważnie o napisaniu e-booka - kurs kończysz z rozpisanym konceptem i fragmentem rozdziału! 

Jak zapisać się na kurs pisania?

Jeśli marzysz o tym, aby zostać pisarzem to znalazłeś właściwą stronę. Pisania można się nauczyć!

Wybierz jeden z naszych kursów stacjonarnych lub kursów internetowych. Zobacz czego uczymy, poznaj plan warsztatów, poznaj nauczycieli, wybierz pasujący termin i  po prostu dołącz do nas.

Jeśli kurs jest dostępny pojawi się boks umożliwiający zapisanie się na kurs poprzez kliknięcie funkcji Zapisz się, która umożliwi wypełnienie danych w Formularzu zapisu na kurs i wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną do nas.  Jednocześnie otrzymasz automatyczny list potwierdzający zgłoszenie na kurs.

Możesz również zapisać się ze strony Harmonogram kursów.

Jeśli masz dodatkowe pytania napisz do nas:

kursy@pasjapisania.pl

Serdecznie zapraszamy.

 

Lekcja pokazowa

Kliknij tutaj aby zobaczyć lekcję pokazową.

Kursy internetowe

Jak napisać książkę?

 
Chcesz wiedzieć więcej?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się