Artykuły o pisaniu          

Jak zacząć pisać - uwolnij wyobraźnię
Jak zacząć pisać - uwolnij wyobraźnię

Podjąłeś decyzję – zaczynam pisać. Już w tej chwili, natychmiast. Jest to zdecydowanie lepsza decyzja od zacznę pisać od Nowego Roku, świąt, 40-tych urodzin itd.
Widzisz czystą kartkę papieru, zatemperowany ołówek. I co dalej? Od czego zacząć?

Co z tą weną?
Co z tą weną?

Jak sobie wyobrażasz życie pisarza ? Siebie jako pisarza? Wstajesz rano i z filiżanką parującej kawy siadasz na mięciutkiej kanapie z laptopem na kolanach. Nie możesz się wprost doczekać, kiedy wreszcie przelejesz wszystkie swoje genialne pomysły na papier. Piszesz aż do obiadu, który w tajemniczy sposób pojawia się na stole. Nie zastanawia cię to, ani nie martwi – wszak życie pisarza jest pełne magii.

Północny Sabat - debiut Agnieszki Sorycz
Północny Sabat - debiut Agnieszki Sorycz

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Sorycz wydania pierwszej książki "Północny Sabat"! Jest to wciągająca powieść urban fantasy, gdzie mitologia słowiańska łączy się z dzisiejszym światem. Tajemnicze wiedźmy, inkarnacja, słowiańskie Zaklinaczki pojawiają się we współczesnej Warszawie, a wątki miłości, zdrady i zawiści nie pozwalają odłożyć książki na półkę:) Przeczytajcie koniecznie!

Serenada na wiolonczelę i rewolwer - kolejna książka Karola Kowala
Serenada na wiolonczelę i rewolwer - kolejna książka Karola Kowala

Rozsypał nam się worek z publikacjami naszych absolwentów:) Karol Kowal wraca z kolejną książką "Serenada na wiolonczelę i rewolwer". Jest to sensacyjno-historyczna powieść osadzona w realiach międzywojennej Warszawy. Policja znajduje zwłoki redaktora opozycyjnej gazety Ksawerego Szkieltowskiego, który przed śmiercią tropił aferę, sięgającą najwyższych szczebli sanacyjnej władzy.

Skowyt wilka - thriller Aleksandry Mantorskiej
Skowyt wilka - thriller Aleksandry Mantorskiej

Miło nam zaprezentować kolejną książkę naszej absolwentki Aleksandry Mantorskiej - "Skowyt wilka". Jest to wciągający thriller, którego akcja dzieje się w małej miejscowości na Śląsku, gdzie główna bohaterka Anna Prus przeprowadza się do nowej pracy i zamieszkuje w małym domku na skraju lasu. Nocami w domku słychać dziwne odgłosy.

Papierowa miłość - debiut Niny Bylickiej - Karczewskiej
Papierowa miłość - debiut Niny Bylickiej - Karczewskiej

Już 17 sierpnia będziemy mogli znaleźć w księgarniach książkę naszej absolwentki Niny Bylickiej-Karczewskiej - "Papierowa miłość". Jest to mocna i poruszająca powieść, która uświadamia, że teraźniejszość ma korzenie w przeszłości, a konsekwencje dziś podjętych decyzji ponosić będą kolejne pokolenia. Pewnego razu Piotr odprowadza swoją córkę do przedszkola. Okazuje się, że dyrektorką placówki jest Anka, jego dawna miłość, której nie widział piętnaście lat. Wraz z przypadkowym spotkaniem dawnych kochanków wracają do nich traumatyczne wspomnienia. Serdecznie polecamy!

Bieg Anioła - kolejna książka Doroty Wójcik
Bieg Anioła - kolejna książka Doroty Wójcik

Już dziś ma premierę kolejna książka naszej absolwentki - Doroty Wójcik! Serdecznie gratulujemy! "Bieg Anioła" to zabawna historia obyczajowo-kryminalna, gdzie autorka w swoim niepowtarzalnym stylu kreśli intrygę, a bohaterowie w pełnej brawury akcji, nie pozwalają na choćby chwilę nudy! Poznaj drużynę Anioła, a dowiesz się, kim jest Anioł, co planuje sołtys i co z tym wszystkim ma wspólnego Don Padre. A to tylko namiastka atrakcji! Serdecznie polecamy!

Woda księżycowa - debiut Agnieszki Janiszewskiej - Szczepanik
Woda księżycowa - debiut Agnieszki Janiszewskiej - Szczepanik

Miło nam zaprezentować debiutancką powieść Agnieszki Janiszewskiej - Szczepanik "Woda księżycowa". Jest to piękna opowieść o sile miłości i kobiecej potęgi. Autorka rewelacyjnie pokazuje kobiecy świat wewnętrzny, walkę i rozterki towarzyszące nam praktycznie na każdym kroku. Książka inspiruje i daje "kopa" do działania. Serdecznie gratulujemy autorce :) Masz w sobie siłę, by odmienić całe swoje życie. A gdy ją odnajdziesz, nic nie będzie w stanie cię zatrzymać.

 

Czerwony kalendarz - debiut Sylwii Markiewicz
Czerwony kalendarz - debiut Sylwii Markiewicz

Serdecznie gratulujemy wydania pierwszej książki naszej absolwentce Sylwii Markiewicz. Jej "Czerwony kalendarz" to piękna książka obyczajowa, w której bohaterka Amelia postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Amelia ma specjalny kalendarz. Zaznacza w nim na czerwono dni, w które była nieszczęśliwa. Jak się po pewnym czasie okazało, takich dni było wiele, zbyt wiele, by dalej trwać w życiowej pułapce. Z tego powodu kobieta decyduje się na odejście od męża. Wyrwana z bezpiecznego domu, próbuje się odnaleźć w nieznanej rzeczywistości. Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy odnajdzie spełnienie i szczęście?

Architekci marzeń - debiut Karoliny Młynarczyk
Architekci marzeń - debiut Karoliny Młynarczyk

Już 17 listopada będziemy mogli znaleźć w księgarniach książkę naszej absolwentki Karoliny Młynarczyk - "Architekci marzeń". Jest to pełna pasji opowieść o trzydziesto- i czterdziestolatkach już z bagażem doświadczeń, a jednak wciąż w drodze ku szczęściu. Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w środowisku artystów: architektów, muzyków, rzeźbiarzy, ludzi o wrażliwych duszach, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, próbując się realizować za pomocą sztuki. Budują własne światy, projektują szczęście, planują przyszłość i choć nie wszystko idzie po ich myśli – nie przestają gonić za marzeniami. Serdecznie gratulujemy autorce i polecamy lekturę :)

 

Trzy trupy - debiut Małgorzaty Podstawnej
Trzy trupy - debiut Małgorzaty Podstawnej

Serdecznie gratulujemy wydania pierwszej książki "Trzy trupy" naszej absolwentce Małgorzacie Podstawnej! Jest to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, nie tylko dla kobiet.
Joanna wraca do pracy po dramatycznych wydarzeniach sprzed kilku miesięcy. Prowadząc śledztwo w sprawie zabójcy księgowych, staje oko w oko z demonami przeszłości oraz zaskakującym wyznaniem bliskiej współpracownicy, które jest początkiem lawiny kolejnych kłopotów, niedomówień i tajemnic. Czy ta relacja przetrwa tę próbę? Książka już jest dostępna w księgarniach! Polecamy.

Agent Jego Świątobliwości - debiut Karola Kowala
Agent Jego Świątobliwości - debiut Karola Kowala

Już od 30 września w księgarniach znajdziecie porywającą powieść szpiegowską osadzoną w realiach XIX wieku.  Nasz absolwent Karol Kowal, zabierze was w fascynującą podróż, gdzie główny bohater, zakonnik Władysław Klonowiejski, trafia do tajnych służb Watykanu i tropi zdrajcę, z którym ma prywatne porachunki, ocierając się przy tym o wielką politykę europejską. Zamachy, intrygi i pojedynki staną się odtąd chlebem powszednim polskiego zakonnika. Serdecznie gratulujemy autorowi i życzy entuzjastycznego przyjęcia przez czytelników!

 

Trylogia Profanum - kryminały Marcina Dudzińskiego
Trylogia Profanum - kryminały Marcina Dudzińskiego

Miło nam przedstawić świetne kryminały z wątkiem obyczajowym naszego absolwenta Marcina Dudzińskiego :) Pierwszy tom Trylogii Profanum "Przeciwko bratu" to mroczny kryminał, gdzie na przeciwko siebie stają dwaj bracia: biskup i komendant policji. Czy zdecydują się na konfrontację? Drugi tom "Z moich kości" to kolejna intryga kryminalna, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Toksyczne układy, tajemnice, brutalne zbrodnie i przeszłość, która dopada głównych bohaterów. Czy zło, które miało swój początek w przeszłości, jest możliwe do odpokutowania?

Znamię - debiut Olgierda Hurki
Znamię - debiut Olgierda Hurki

Serdeczne gratulacje dla Olgierda Hurki! Już w księgarniach możecie znaleźć Znamię – debiutancką powieść naszego absolwenta :) Zaczyna się jak rasowy kryminał, ale szybko ujawnia drugie dno, nie całkiem kryminalne. To przejmująca historia o samotności, niespełnieniu, o piekłach, w których sami się zamykamy.

Las, pole, dwa sobole - debiut Joanny Stogi
Las, pole, dwa sobole - debiut Joanny Stogi

Bardzo miło nam poinformować o debiucie pisarskim naszej absolwentki Joanny Stogi. Jej książka "Las, pole, dwa sobole" to przejmująca opowieść o tym, że relacje między dwojgiem bliskich osób ustają - i jednocześnie wcale nie ustają - gdy wkracza w nie śmierć.

Lista nieobecności - powieść Michała Pawła Urbaniaka
Lista nieobecności - powieść Michała Pawła Urbaniaka

Już 20 maja zapraszamy na premierę książki naszego nauczyciela Michała Pawła Urbaniaka. Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii. Książka, która pochłania absolutnie...

Ćma - debiut Joanny Wtulich
Ćma - debiut Joanny Wtulich

Miło nam zaprosić Was do przeczytania świetnej książki obyczajowej "Ćma". Jest to debiut literacki naszej kolejnej absolwentki Joanny Wtulich. "Ćma" to historia, która pokazuje różne oblicza miłości. To historia obok której nie można przejść obojętnie. Ale przede wszystkim to historia, która pokazuje nam, że zaczynamy doceniać coś, dopiero wtedy, kiedy możemy to stracić. 

Zorza - debiut Anny Rosłoniec
Zorza - debiut Anny Rosłoniec

Z ogromną radością przedstawiamy debiut literacki naszej absolwentki Anny Rosłoniec "Zorza". To książka o miłości, wywiadzie, bohaterstwie i zdradzie. Frapująca fabuła, wartka akcja, doskonale skonstruowani bohaterowie, nie tylko pierwszego planu, gdzie współczesność przeplata się z przeszłością. Wciągająca historia sensacyjna, w której razem z bohaterami próbujemy rozwiązać zagadkę kryminalną.

Cecylio, obudź się! - debiut Doroty Wójcik
Cecylio, obudź się! - debiut Doroty Wójcik

Gratulujemy debiutu naszej absolwentce Dorocie Wójcik. Już w księgarniach możecie znaleźć rewelacyjną komedię obyczajową "Cecylio, obudź się!" pełna humoru i zwrotów akcji książka idealna na poprawę humoru! Czasem, kiedy Ci się wydaje, że gorzej być nie może, otrzymujesz kłopotliwy spadek…

Lepiej późno niż później
Lepiej późno niż później

Zawsze chciałam zostać pisarką. Niestety wszystkie próby kończyły się, w najlepszym razie, głęboką frustracją. Zawsze w jakimś momencie brakowało mi pomysłów...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się