Internetowy Kurs Pasja Pisania I       

Kurs Pasja Pisania I przez internet

Plan Internetowego Kursu Pasja Pisania I

 1. Wprowadzenie do kreatywnego pisania – Jak zacząć pisać? Skąd czerpać pomysły? Ćwiczenia rozwijające kreatywność. Odkrywanie swojego indywidualnego głosu.
 2. Tworzenie postaci - Typy bohaterów. Kwestionariusz bohatera. Postaci pierwszoplanowe, drugoplanowe i epizodyczne. Dlaczego przeciwnik musi być silny?
 3. Fabuła – Schemat powieści. Jak budować fabułę? Jakie są rodzaje fabuły?
 4. Narracja – Rodzaje narracji. Jak wybierać właściwy punkt widzenia?
 5. Dialog – Funkcje dialogu. Różnica między dialogiem, a zapisem rozmowy.
 6. Poprawianie warsztatu. – Dobre nawyki. Sposoby na przełamanie blokady twórczej. Poprawki i korekta. Czytanie oczyma pisarza.

 * Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu kreatywnego pisania

Terminy warsztatów

Nazwa kursu Termin Nauczyciel Cena
Internetowy Kurs Pasja Pisania I 2018-05-23 - 2018-07-03 Barbara Sęk 450 zł Zapisz się

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które:

 • są zainteresowane nauką warsztatu pisarskiego
 • zaczynają pisać lub czują, że utknęły na jednym z etapów pisania
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela kreatywnego pisania
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu
 • poszukują środowiska, które zmotywuje je do pisania
 • poszukują zespołu, który da im wsparcie na każdym etapie pisania

Kurs Pasja Pisania I - jest dla tych, którzy mają pewne doświadczenie pisarskie, wracają do pisania po bardzo długiej przerwie, dla osób które poszukują środowiska, które zmotywuje ich do pisania oraz dla wszystkich, którzy są zainteresowani nauką i rozwijaniem warsztatu pisarskiego.

Każdy kurs prowadzony jest w grupie, która wraz z nauczycielem prowadzącym stanowi jedną klasę.

Uczestnicy otrzymują indywidualną ocenę swojej pracy przez nauczyciela oraz od innych uczestników kursu.

Klasa stanowi zespół, który wspiera się nawzajem i pomaga w pracy na każdym etapie pisania. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie – im bardziej różnorodna grupa, tym lepszy zespół.

Kurs trwa sześć tygodni , każda lekcja jest aktywna przez siedem dni .

Kurs składa się z trzech głównych części:

Wykłady – co tydzień uczestnicy mają możliwość zapoznania się z wykładem na temat pisania zgodnym z planem kursu. Przez cały tydzień otwarte jest forum do danego wykładu, na którym klasa wraz nauczycielem może dyskutować na temat omawianego materiału. Uczestnicy kontaktują się ze sobą i z nauczycielem w dogodnym dla siebie czasie; uczestnicy kursu nie muszą być w tym samym czasie dostępni on-line.

Ćwiczenia – raz w tygodniu zadawana jest praca domowa w formie ćwiczenia pisarskiego. Każdy uczestnik ma tydzień na wysłanie pracy do nauczyciela, który poprawi błędy i rzetelnie oceni pracę. Ćwiczenia pisarskie zostały opracowane w taki sposób, abyś mógł poeksperymentować z koncepcjami omówionymi w wykładach.

Krytyka tekstów Krytyka tekstów – oprócz opisanych wyżej ćwiczeń pisarskich, każdy uczestnik będzie przedstawiał swoje teksty całej klasie. Ten moduł zajęć nazywamy – krytyką tekstów. Wszyscy uczestnicy wysyłają swoje opinie na temat komentowanej pracy. Następnie nauczyciel ocenia pracę pod względem merytorycznym. Cały proces dostarcza autorowi ocenianej pracy wielu cennych opinii i komentarzy, a pozostałym uczestnikom szansę uczenia się nie tylko na własnych przykładach.

Opinie o kursie

"Jak wrażenia? Pozytywne. :-] Najbardziej dlatego, że mogłam dać się ludziom poczytać. Uważam, że to jest najmocniejsza strona tego kursu - spotkanie z trójcą: świadomym czytelnikiem konkurencją i fachowcem. Nic tak nie uczy, jak konstruktywna krytyka.
Oczywiście wykłady również przydatne, bo wiadomo - teoria musi być. Ale do teorii dotrzeć można na różne inne sposoby, natomiast nie jest łatwo znaleźć grono ludzi, którzy pochylą się nad pisaniną i powiedzą, co im się podobało, a co było do bani.
I za to chciałam wszystkim, na czele z panem Jakubem, serdecznie podziękować. :-]"- Joanna, Pasja Pisania I, marzec 2018

"3xTAK! Moi drodzy, zastanawiacie się, czy warto zapisać się na kurs z Jakubem? Odpowiedź jest tylko jedna: 3xTAK. Jakub od pierwszych dni kursu, pierwszych wpisów na Forum motywował do pisania. Nakłaniał do systematyczności. Próbował nas zarazić tą „chorobą”. No i mu się udało! Po drugie, od pierwszych komentarzy do wykładu, od pierwszych uwag do ćwiczeń i naszych tekstów, w życzliwy sposób, nie zniechęcając, wskazywał błędy i pomagał je naprawiać. Uczył, jak ich w przyszłości unikać. Po trzecie, wprowadzał nas w tajne zakamarki pisarskiego warsztatu. Z każdym krokiem zaciekawiając jeszcze bardziej.  Świetny kurs ze świetnym nauczycielem i mam nadzieję, że za jakiś czas pochwalę się mu swoim skończonym dziełem, prosząc o życzliwe uwagi."
Jacek Dziekoński, Pasji Pisania I, listopad 2017

"Do tej pory ćwiczyłam się w pisaniu pism urzędowych lub tekstów non-fiction. Dzięki Wam nabrałam dużego apetytu na literacką przygodę życia. Dziękuję!!! "Nika, Pasja Pisania I, wrzesień 2017

"Zapisując się na kurs nie zdawałam sobie sprawy, że da mi tak wiele. Nie żałuje ani jednej sekundy z tych sześciu tygodni!"Wioletta, Pasja Pisania I, wrzesień 2017

"To było bardzo kreatywne i rozwijające doświadczenie w przemiłej atmosferze. Dziękuję za Wasze opinie, komentarze i uwagi - krytyka to zawsze wyzwania, ale bez niej nie widziałabym najmniejszej szansy na rozwój i naukę.
Kurs w pełni spełnił moje oczekiwania:): poszerzył moją wiedzę, dał możliwość spojrzenia na pisarstwo z innej perspektywy, był moim batem w codziennym maratonie (wspaniałe!). Dał także pewność, że to jest to co daje mi wyjątkową przyjemność.
Co więcej, świadomość, jak dużo pracy należy włożyć w szlifowanie warsztatu i jak trudną sztuką jest pisarstwo sprawia, że patrzę na pisarzy innymi oczami i myślę, że dużo bardziej doceniam ich twórczość (absolutnie im nie ujmując;))". Anna, Pasja Pisania I, kwiecień 2017

"Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Pasji Pisania nie tylko odkryłem w sobie potrzebę tworzenia, ale też diametralnie odmieniło się moje życie. Wiem, wiem… zaraz powiecie, że trąci patosem, wybaczcie więc proszę. Ale tak właśnie czuję. Serio, serio! Trzymajcie się kurczowo waszych klawiatur i długopisów, nie odchodźcie od biurek, lampek nocnych, wygodnych foteli, cichych pokoi, widoków za oknem…nie bójcie się swojego geniuszu, wasze historie są wspaniałe, nikt ich nie napisze tak jak wy, wmawiajcie to sobie codziennie. I piszcie. Dużo. Do zobaczenia na kolejnych kursach Pasji Pisania." Jarek, Pasja Pisania I, kwiecień 2017

"Zapisałam się na ten kurs, by znaleźć motywację do bardziej regularnego pisania, by otworzyć się na nowe możliwości i, oczywiście, czegoś się nauczyć. Moje oczekiwania zostały spełnione nawet w większym stopniu, niż na to nieśmiało liczyłam - za co szczerze i z całego serca wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękuję, a szczególnie Tobie, Michale :) Byłeś znakomitym Nauczycielem i współpraca z Tobą była cennym, a zarazem miłym doświadczeniem. Dziękuję za wszystkie Twoje uwagi, rady, pochwały. Mam nadzieję, że szybko to zaprocentuje - i bardzo się cieszę, że jeszcze przez kilka tygodni będę miała możliwość pracy pod Twoim okiem. Chcę też powiedzieć, że wspaniale było poznać Was, Uczniów. Czytanie Waszych tekstów i wymienianie się poglądami na forum przysporzyło mi wiele dobrych emocji. Wszyscy jesteście bogatymi wewnętrznie, życzliwymi, inspirującymi ludźmi i pisarzami, więc życzę Wam jak najwięcej weny, czasu na uleganie jej i sił do pokonywania kolejnych szczebli na drodze do pisarskiego mistrzostwa. Wierzę, że dzięki przełamaniu własnej nieśmiałości i takim kursom - wszyscy poczyniliśmy pierwszy krok, by stanąć na dobrej drodze." Marta - Pasja Pisania I, kwiecień 2017

Kurs oceniam bardzo wysoko, na tyle wysoko, że zapragnąłem uczestniczyć w kolejnym, poświęconym krytyce tekstu.
Cieszę się, że jako osoba nie mieszkająca w Warszawie, a do tego prowadząca podróżniczy tryb życia, miałem okazję uczestniczyć w jego internetowej formie.
Właśnie taka forma daje szansę na doskonalenie pasji i umiejętności warsztatowych, osobom nie mogącym uczestniczyć w kursie na żywo.
W dowolnym czasie można włączyć się do dyskusji i pisać wtedy kiedy sami to zaplanujemy – to duży atut!
Pisemna forma pozwala na bardziej syntetyczne ujmowanie myśli w toku dyskusji na kilku równocześnie dostępnych forach, co również rozwija.
Nie mamy uprzedzeń, faworytów, nie znamy się i nie widzimy - można pisać szczerze!
Dyskusje były bardzo merytoryczne, a opinia prowadzącej kurs wyczekiwana jak kania dżdżu." - Piotr Kulpa z Belgradu, Pasja Pisania I

więcej opinii...

Pozostałe kursy internetowe

Ponownie w sprzedaży!
Podręcznik kreatywnego pisania

Data kursu:
od 2018-05-23 do 2018-07-03

Internetowy Kurs Pasja Pisania I

Nauczyciel
Barbara Sęk

Cena: 450 zł

Zapisz się

Masz pytanie?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się