Internetowy Kurs Pisania Scenariusza      

Internetowy kurs pisania scenariusza

Plan kursu

  1. Jak tworzyć filmową opowieść? Czym jest scenariusz? Myślenie obrazem. Wybór pomysłu i tematu opowieści. Selekcja, ocena i rozwój pomysłu. Podstawowe typy opowieści. język i budowa techniczna scenariusza. Adaptacja. Gatunek. Dokumentacja. Pisanie wstępne.
  2. Protagonista czyli bohater. Tworzenie trójwymiarowych postaci. Charakterystyka postaci. Utożsamianie się widzów z bohaterem. Budowanie motywacji. Bohater w konflikcie. Podróż bohatera. Łuk przemiany postaci. Szukanie konfliktu. Rekwizyt i jego rola. Projekt obsady.
  3. Dialog, monolog, ścieżka dźwiękowa filmu. Specyficzny charakter dialogu filmowego. Dialog a struktura scenariusza. Dialog jako składnik ścieżki dźwiękowej. Improwizacja. Tworzenie podtekstu.
  4. Budowanie struktury scenariusza. Tło fabularne. Rodzaje struktury scenariusza. Wątek główny i watki poboczne. Tworzenie sceny, sekwencji. Wyznaczanie punktu kulminacyjnego opowieści. Tempo opowieści.
  5. Sposoby na zaistnienie w branży filmowej. Jak wypracować swój indywidualny język wizualny? Wyobrażenia twórcy a techniczne możliwości realizacyjne. Sztuka poprawiania scenariusza. Miejsce scenarzysty w produkcji. Prezentacja gotowego scenariusza. Pisanie dla mediów w Polsce. Sposoby na rozwój zawodowy.

* Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu kreatywnego pisania *** WYKŁADY DO KURSU PISANIA SCENARIUSZA NAPISAŁA MAGDALENA WLEKLIK

Terminy warsztatów

Nazwa kursu Termin Nauczyciel Cena
Internetowy Kurs Pisania Scenariusza 2019-10-23 - 2019-11-26 Łukasz Czapski 490 zł Zapisz się

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które:

  • stawiają pierwsze kroki w branży filmowej i telewizyjnej
  • są zainteresowane pracą nad własnym scenariuszem filmowym
  • są zainteresowane tworzeniem filmów od kuchni
  • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
  • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu

Każdy kurs prowadzony jest w grupie, która wraz z nauczycielem prowadzącym stanowi jedną klasę.

Uczestnicy otrzymują indywidualną ocenę swojej pracy przez nauczyciela oraz od innych uczestników kursu.

Klasa stanowi zespół, który wspiera się nawzajem i pomaga w pracy na każdym etapie pisania. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie – im bardziej różnorodna grupa, tym lepszy zespół.

Kurs trwa pięć tygodni , każda lekcja jest aktywna przez siedem dni .

Kurs składa się z trzech głównych części:

Wykłady – co tydzień uczestnicy mają możliwość zapoznania się z wykładem na temat pisania scenariusza filmowego zgodnym z planem zajęć. Przez cały tydzień otwarte jest forum do danego wykładu, na którym klasa wraz nauczycielem może dyskutować na temat omawianego materiału. Uczestnicy kontaktują się ze sobą i z nauczycielem w dogodnym dla siebie czasie; uczestnicy kursu nie muszą być w tym samym czasie dostępni on-line.

Ćwiczenia – raz w tygodniu zadawana jest praca domowa w formie ćwiczenia pisarskiego. Każdy uczestnik ma tydzień na wysłanie pracy do nauczyciela, który poprawi błędy i rzetelnie oceni pracę. Ćwiczenia pisarskie zostały opracowane w taki sposób, abyś mógł poeksperymentować z koncepcjami omówionymi w wykładach.

Krytyka tekstów Krytyka tekstów – oprócz opisanych wyżej ćwiczeń pisarskich, każdy uczestnik będzie przedstawiał swoje teksty całej klasie. Ten moduł zajęć nazywamy – krytyką tekstów. Wszyscy uczestnicy wysyłają swoje opinie na temat komentowanej pracy. Następnie nauczyciel ocenia pracę pod względem merytorycznym. Cały proces dostarcza autorowi ocenianej pracy wielu cennych opinii i komentarzy, a pozostałym uczestnikom szansę uczenia się nie tylko na własnych przykładach.

Opinie uczestników

"Kurs "Pasja Pisania’’, to był mój magiczny kącik, do którego z przyjemnością udawałam się każdego dnia, przez ostatnie sześć tygodni. Rozpoczynając swoją przygodę pisania scenariuszy z pełną pasji i cierpliwości Magdaleną Wleklik oraz szóstką bardzo interesujących ludzi, czułam się jak zupełny amator. Moim zamierzeniem było poznanie technicznych zagadnień związanych z pisaniem scenariuszy do programów telewizyjnych. Z tygodnia na tydzień byłam coraz bardziej zainteresowana filmem i w rezultacie zaczęłam pisać swój pierwszy projekt, oddalając program telewizyjny na później. Postanowiłam również zapisać się na kolejne kursy, wiedząc z jak profesjonalnym zespołem będę miała przyjemność pracować.  – Dagmara, Internetowy Kurs Pisania Scenariusza, październik 2017

"Pianie scenariusza trwa dwa lata". Zbieranie dokumentacji, lepienie postaci, tworzenie historii według "złotych zasad", które nigdy nie zawodzą... Mówi się, że człowiek do życia potrzebuje wędki - nie ryb. I taki jest ten kurs: daje nam wędkę, a zostawia wszystko to co artysta może wnieść do niepowtarzalnego dzieła: siebie, swój świat i swoją duszę.
Bardzo dziękuję za możliwość udziału w tym kursie. - Katarzyna, Internetowy Kurs Pisania Scenariusza, październik 2017

"Jeżeli w przyszłości uda mi się napisać scenariusz który, zostanie wykorzystany przy produkcji filmowej - będzie to także Twój sukces." - Robert, Internetowy Kurs Pisania Scenariusza (nauczyciel - Magdalena Wleklik)

"Rozpocząłem przygodę ze scenariuszem i będę ja dalej kontynuować. Nie wiem czy w przyszłości odniosę sukces, ale wiem ze w życiu trzeba się rozwijać. Stawiam na pisanie scenariuszy." - Wojciech, Internetowy Kurs Pisania Scenariusza

"Zebrałem sporo nowych doświadczeń. Po kursie z Tobą zawsze wydaje mi się, że za chwilę będę góry przenosił."Wojtek, Internetowy Kurs Pisania Scenariusza

Więcej:http://www.pasjapisania.pl/opinie.html

Pozostałe kursy internetowe

Data kursu:
od 2019-10-23 do 2019-11-26

Internetowy Kurs Pisania Scenariusza

Nauczyciel
Łukasz Czapski

Cena: 490 zł

Zapisz się

Formularz kontaktowy
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się