Internetowy Kurs Podstawowy       

Kurs pisania przez internet - Poziom podstawowy

Plan Internetowego Kursu Podstawowego 

  1. Przyjemność pisania - jak wykorzystywać wyobraźnię, obserwację język.
    Jak uwierzyć, że można zacząć pisać? Co pomaga, a co przeszkadza w tworzeniu, jak odblokować swoją kreatywność?
    Jak się przygotować do pisania . Pisanie jako technika dnia powszedniego.
  2. Jak zaczarować rzeczywistość różnice pomiędzy pokazywaniem a opisywaniem.Techniki pokazywania i opisywania - zmysły szczegółowość wrażliwość. Pisanie oparte na skojarzeniach. Pisanie w formie zabawy. Gzie szukać pomysłów i inspiracji.
  3. Odkrywanie swojego indywidualnego głosu.  Szukanie swojego stylu. W każdym z nas drzemią historie, które chcą być opowiedziane - jak z marzeń, snów, przeżyć wspomnień stworzyć interesującą historię.
  4. Podstawy pisania fikcji literackiej. Jak znaleźć interesujących bohaterów, którzy zdobędą serca czytelników. Zasady budowania napięcia. Taniec na linie, czyli prowadzenie czytelnika od pierwszego do ostatniego zdania.
  5. Historie rodzinne, pamiętniki, dzienniki, zapiski z podróży - czym się różnią od fikcji literackiej. Jak wykorzystać ich potencjał literacki?
  6. Poprawianie warsztatu - poprawki i korekta. Pusta kartka i co dalej - jak przełamać blokadę? Strach przed pisaniem. Czy tworzenie to magia?

* Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu kreatywnego pisania

Nazwa kursu Termin Nauczyciel Cena
Internetowy Kurs Podstawowy 2018-01-13 - 2018-02-16 Michał Urbaniak 390 zł Zapisz się

Pozostałe kursy internetowe

Opinie uczestników

"Zasady w żaden sposób nie ograniczają mojej wolności, a narzucone tematy nie blokują wyobraźni. Pewnie jestem szczęściarą.
Dużo było ćwiczeń o tematyce "z własnego życia", oczywiście można ich było nie wybierać, ale ciszę się, że jednak się na to odważyłam. To było ważne. Pod ćwiczeniami mogłoby być więcej przestrzeni na rozmowę z nauczycielem. Wolałabym to zamiast forum.
Wykłady ŚWIETNE. Nie komentowałam ich często, ale dałam tam wyraz swojemu poruszeniu emocjonalnemu i intelektualnemu, więc nie będę się powtarzać. Wydrukuję sobie i podkreślę najważniejsze fragmenty. Poza tym poczułam się zachęcona do powtórnych lektur różnych książek z analizą warsztatu.
Dziękuję Jakubie za poświęcony czas i wskazówki.
Dziękuję grupie za możliwość czerpania z wzajemnej krytyki. Powodzenia!"Magdalena, Internetowy Kurs Podstawowy, wrzesień 2017

"Bardzo żałuję, że kurs się kończy. Był dla mnie fantastyczną przygodą. Dziękuję, Jakubie za świetne wykłady oraz za ocenę moich prac. Dziękuję też Wam za recenzje, uwagi, ciekawe spostrzeżenia. Pierwszy raz biorę udział w tego typu warsztatach. Żałuję, że nie miałam czasu na komentowanie na bieżąco wykładów. Praca i inne zajęcia zabierały mi sporo czasu. Prawdę mówiąc, ledwo nadążałam z pisaniem ćwiczeń i komentowaniem prac.
To, co jest dla mnie najważniejsze i najfajniejsze na kursie, to:
1) Ciekawe wykłady – pozwoliły nabrać przekonania, że nad warsztatem pisarskim można i trzeba pracować, dały też konkretne narzędzia do tej pracy.
2) Mobilizacja – dla mnie to bardzo ważne, bo nie jestem systematyczna. Gdyby wykłady i ćwiczenia nie były „otwarte” tylko przez tydzień, zapewne wszystko odkładałabym na ostatnią chwilę i napisałabym o wiele mniej.
3) Możliwość poddania ocenie moich prac – to było i jest kluczowe. Na dłuższą metę pisanie „do szuflady” jest bez sensu. Wasze oceny i komentarze bardzo mi pomogły i pomagają.
4) Możliwość oceny innych prac – bardzo ciekawe doświadczenie. Fajne jest przyglądanie się różnym stylom pisania. Poza tym, to dla mnie duża ulga zobaczyć, że wiele osób zmaga się podczas pisania z podobnymi problemami, co ja.
5) Motywacja - bezcenne. Oceny i komentarze do moich prac powodują, że zaczęłam się zastanawiać nad kontynuacją przygody pisarskiej. Podobnie jak kilka osób tutaj, mam jednak nadal sporo wątpliwości. Raz myślę, żeby próbować, raz wątpię. Wydawało mi się kiedyś, że mam zadatki na pisarkę, ale moje życie poszło zupełnie innym torem. Pochłaniały mnie inne sprawy. Chęć pisania nie daje mi spokoju, chociaż wiele razy, zdroworozsądkowo mówiłam jej „nie”. W każdym razie, dzięki Waszym ocenom, zobaczyłam, że może jest jakiś punkt wyjścia do dalszej pracy. abrałam też przekonania, że to się samo nie zrobi, nad tym, po prostu można i trzeba pracować. Tylko pozostaje kwestia decyzji – próbować, czy nie.
Co do ewentualnych „minusów” – wydaje mi się, że 6 tygodni to jednak strasznie mało. Dwa, trzy miesiące na taki kurs byłoby dla mnie optymalne. Podsumowując – bardzo dziękuję za świetną wspólną przygodę. Obyśmy wszyscy podjęli dobre decyzje, co do naszych dalszych pisarskich działań."Dorota, Internetowy Kurs Podstawowy, wrzesień 2017

"Kurs był bardzo ciekawy i jestem wdzięczny za wszystkie wykłady, ćwiczenia i opinie na temat tekstów. Najbardziej podobało mi się, że ktoś w końcu krytycznie spojrzy na moje "wypociny" i napisze plusy i minusy (w Krytyce Tekstów). Wykłady były przejrzyste, z cytatami motywującymi i przykładami. Oczywiście napisane prosto i czytelnie. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to były dla mnie najatrakcyjniejsze. Sama możliwość wyboru ćwiczenia 1 z 3 indywidualizowała pracę każdego z nas." - Adrian,  Internetowy Kurs Podstawowy, wrzesień 2017

"Jakubie, dziękuję Ci bardzo za prowadzenie kursu i Pasji Pisania za organizację. Wydaje mi się, że musisz mieć dla nas nie lada cierpliwości i elastyczności w czasie.
Wrażenia bardzo pozytywne- duża dawka motywacji do pisania i nakierowania na skuteczniejsze tory. Jednocześnie trochę rozpacz, że w najbliższej przyszłości tak maleńko mam czasu na utrzymanie ilości pisania jaką udało mi się osiągnąć w trakcie kursu. Teraz wiem, że chociaż w małym zakresie muszę utrzymać nawyk.
Wykłady są świetnie napisane. Najbardziej jednak cenię sobie opinie innych i komentarze prowadzącego do własnych tekstów - tego nie uzyskam nawet w najlepszym podręczniku pisania."Magdalena, Internetowy Kurs Podstawowy, wrzesień 2017

"Ten kurs był naprawdę wspaniałą przygodą:) Przede wszystkim utwierdziłam się w przekonaniu, że pisanie jest moją pasją oraz że mam do tego predyspozycje. Dowiedziałam się, co jest moją słabą stroną i nad czym powinnam pracować. Rozwinęłam w sobie również nawyk pisania, przychodzi mi ono znacznie łatwiej, niż na początku kursu. Bardzo podoba mi się możliwość przesyłania swoich tekstów do oceny i krytyki innych użytkowników, jest to bardzo wzbogacające doświadczenie. Do tej pory miałam blokadę przed pokazywaniem moich tekstów, dzięki temu kursowi udało mi się ją przełamać." Katarzyna - Kurs Podstawowy, maj 2017

"Na początku obawiałam się, że nie będę w stanie wymyślić żadnej historii, okazało się jednak, że nie jest z moją wyobraźnią tak źle, jak myślałam. Jednocześnie nauczyłam się, że pisanie jest skomplikowane, jest wiele rzeczy, które muszą być obecne, aby tekst miał ręce i nogi, był wiarygodny. Oceny ćwiczeń oraz tekstów do krytyki, wszystko co tam się znalazło to ważna lekcja dla mnie, wiele cennych informacji." Kinga -Kurs Podstawowy, maj 2017

"Kurs dość mocno otworzył mi oczy. To oznacza, że wiem jak wiele błędów popełniam, ale powoli uczę się z nimi radzić. To była satysfakcjonująca przygoda. Dziękuję nauczycielowi i wszystkim uczestnikom. Za Wasze oceny, które często powodowały we mnie rumieniec zaskoczenia. To wiele dla mnie znaczy." Anna - Kurs Podstawowy, maj 2017

"Dzięki tym kursom zaczęłam żyć innym życiem i już nie wyobrażam sobie innego :))" - Maria, marzec 2017

"Po kursie podstawowym prowadzonym przez Michała Urbaniaka zastanawiałam się tylko jedno popołudnie nad bezpośrednią kontynuacją (też u Michała). A jedyna wątpliwość była natury organizacyjnej, bo wiedziałam że czeka mnie dosyć napięty (rodzinnie i zawodowo) miesiąc. Ostatecznie przez dwanaście tygodni głównie pisałam i było mi z tym bardzo, bardzo dobrze. Wielka w tym zasługa Nauczyciela - jego wsparcie oraz niesamowicie szczegółowa analiza tekstów, które wysłałam w ramach ćwiczeń lub krytyk pozwoliła mi poprawić warsztat i nauczyła dużo o oddziaływaniu tekstu na czytelnika. 

Możliwość czytania tekstów pozostałych uczestników kursów (oraz analiz Michała) była z kolei okazją do rozwijania moich własnych umiejętności analizy i oczywiście też dawała wgląd w inne aspekty warsztatu."  - Aleksandra Gehrke, Kurs Podstawowy 

To wielka frajda przeżyć niezwykłą literacką przygodę za sprawą „Pasji Pisania”. Człowiek myśli sobie: Ot, kurs jak wiele innych. Nuda i szybkie zapomnienie. A tu nic z tych rzeczy. „Pasja Pisania” jak wicher porywa Cię już od pierwszego wykładu i niesie podekscytowanego w przeznaczenie. Jest nim literatura. I nie ważne co potrafisz na początku. Możesz być pewnym, że to co masz do powiedzenia jest ważne. Jedyny problem, jak to napisać – i tego właśnie się uczysz. 

Chciałbym bardzo podziękować prowadzącemu Michałowi Urbaniakowi za wnikliwość ocen przesyłanych prac, za sympatyczne i wiele wnoszące pogawędki na forum, za cały ten czas poświęcony moim opowiadaniom. Jestem pod wrażeniem Jego erudycji, ale również czysto ludzkiej wrażliwości , delikatności i taktu. Bardzo się cieszę, że mogłem Go poznać. Mam nadzieję, że jesienią, po powrocie na kolejny z kursów uda mi się trafić do Jego grupy. Wziąłem udział w „kursie podstawowym”. Formuła i tempo kursu, muszę przyznać jest oszałamiające i trzeba się trochę napocić, by nadążyć. Ale to zaleta, bo zmusza człowieka do gimnastyki i zapewnia nieustanny strumień endorfin tak potrzebnych do dalszej pracy. Rzecz jakiej mi brakowało, to możliwości zadania indywidualnego pytania (chociażby jednego) pod oceną ćwiczenia. Myślę, że wprowadzenie takiej możliwości bardzo by pomogło początkującym adeptom sztuki pisarskiej w upewnieniu się, czy dobrze rozumieją poprawki i wskazówki prowadzącego zajęcia.” - Tomasz Lechowicz - Kurs Podstawowy 

więcej opinii...

Ponownie w sprzedaży!
Podręcznik kreatywnego pisania

Data kursu:
od 2018-01-13 do 2018-02-16

Internetowy Kurs Podstawowy

Nauczyciel
Michał Urbaniak

Cena: 390 zł

Zapisz się

Masz pytanie?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się