Pasja Pisania Kurs Podstawowy       

Podstawowy kurs pisarski

Plan kursu

  1. Wprowadzenie do kreatywnego pisania – Jak zacząć pisać? Skąd czerpać pomysły? Ćwiczenia rozwijające kreatywność. Odkrywanie swojego indywidualnego głosu.
  2. Tworzenie postaci - Typy bohaterów. Kwestionariusz bohatera. Język postaci. Dlaczego przeciwnik musi być silny?
  3. Rodzaje narracji – Jak wybierać właściwy punkt widzenia?
  4. Klasyczne schematy fabularne – Jak budować fabułę? Jakie są rodzaje fabuły?
  5. Pokazywanie a opisywanie – Zrozumienie różnicy pomiędzy pokazaniem a opisaniem. Techniki pokazywania – zmysły, szczegółowość, wrażliwość.
  6. Poprawianie warsztatu – Dobre nawyki. Sposoby na przełamanie blokady twórczej. Poprawki i korekta. Czytanie oczyma pisarza.

* Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu kreatywnego pisania

KURS ON-LINE

Kurs Podstawowy prowadzimy obecnie w formule on-line.

Kurs on-line polega na dostępie do prywatnego, wirtualnego pokoju konferencyjnego z numerem ID, który zapewnia udział w kursie tylko uczestnikom (max. 10 osób)
Kurs będzie umożliwiał dyskusję, dzielenie się własnymi tekstami, ich krytykę oraz będą mogli Państwo przesyłać materiały na czacie. Pomiędzy zajęciami będą mogli Państwo korespondować z nauczycielem mailowo.

Wymagania: dostęp do internetu, laptop lub komputer stacjonarny z kamerą lub ewentualnie telefon

Częstotliwość spotkań: 6 spotkań po 3 godziny plus korespondencja mailowa z nauczycielem pomiędzy spotkaniami

TERMINY KURSÓW:

Nazwa kursu Termin Dzień Miejsce Nauczyciel
Kurs Podstawowy 2020-10-19 - 2020-11-23 Poniedziałek
18.00-21.00
ON-LINE
wirtualny pokój konferencyjny
Marcin Ciszewski Cena: 790 zł
Zapisz się

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Przede wszystkim bardzo dziękuję za możliwość udziału w tak dobrze zorganizowanym kursie. Lokalizacja oraz obsługa stanowią na pewno bardzo duży plus kursu. Na swojej drodze zawodowej (która niestety ma niewiele wspólnego z pisaniem powieści/ historii itp) brałem udział w sumie w kilkudziesięciu szkoleniach, kursach czy warsztatach.

Przyznaje szczerze z ręką na sercu że sześciotygodniowy kurs "Pasja Pisania" był najlepszy pod względem merytorycznym i pod względem formy, na jakim przyszło mi uczestniczyć.

Uważam że jest to zasługa Marcina Ciszewskiego, który okazał się genialnym i cudownym nauczycielem. Sama jego postać jest bardzo inspirująca. 

Po każdych zajęciach czułem motywację i chęć do pisania i działania, a przede wszystkim wiarę w siebie i swoje możliwości.

Ocenianie i konstruktywna krytyka naszych tekstów była czymś wyjątkowym, pozwalała na spojrzenie na swoją pracę z dystansu, nabranie perspektywy i obiektywizmu, a dzięki konkretnym radom i wskazaniom grupy oraz Marcina pozwoliło mi to na doskonalenie warsztatu i narzędzi pisarskich.

To że Marcin jest pisarzem praktykiem dodaje tylko wartości prowadzonym zajęciom. Łączy on teorię z praktyką. Fakt że jego książki są bestsellerami dodaje tylko wagi i wartości jego słowom. Nie trzyma się nudno teorii i często wtrąca swoje doświadczenia z okresu swojego debiutu, lub tego jak pisał swoje powieści. Jego doświadczenia i anegdoty z nimi powiązane, w połączeniu z teoretycznymi założeniami stanowią spójną całość i przedstawiają kompletny obraz: "jak powinno się pisać"    - Krzysztof - Stacjonarny Kurs Podstawowy, październik 2018

Pozostałe kursy stacjonarne

Data kursu:
od 2020-10-19 do 2020-11-23

Kurs Podstawowy

Miejsce warsztatów
ON-LINE,
wirtualny pokój konferencyjny

Nauczyciel
Marcin Ciszewski

Cena: 790 zł

Zapisz się

Masz pytanie?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Jak napisać książkę?

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się