Pasja Pisania Kurs Podstawowy       

Podstawowy kurs pisarski - kurs stacjonarny

Plan kursu

  1. Wprowadzenie do kreatywnego pisania – Jak zacząć pisać? Skąd czerpać pomysły? Ćwiczenia rozwijające kreatywność. Odkrywanie swojego indywidualnego głosu.
  2. Tworzenie postaci - Typy bohaterów. Kwestionariusz bohatera. Język postaci. Dlaczego przeciwnik musi być silny?
  3. Pokazywanie a opisywanie – Zrozumienie różnicy pomiędzy pokazaniem a opisaniem. Techniki pokazywania – zmysły, szczegółowość, wrażliwość.
  4. Rodzaje narracji – Jak wybierać właściwy punkt widzenia?
  5. Klasyczne schematy fabularne – Jak budować fabułę? Jakie są rodzaje fabuły?
  6. Poprawianie warsztatu – Dobre nawyki. Sposoby na przełamanie blokady twórczej. Poprawki i korekta. Czytanie oczyma pisarza.

Terminy warsztatów

Warsztaty trwają 6 tygodni, spotkania odbywają się raz w tygodniu w Warszawie na Saskiej Kępie, każda sesja trwa trzy godziny. Grupa maksymalna: 12 osób.

Nazwa kursu Termin Dzień Miejsce Nauczyciel
Stacjonarny Kurs Podstawowy 2017-09-20 - 2017-10-25 Środa
18.00-21.00
Warszawa
ul. Puławska 12
Marcin Ciszewski Cena: 690 zł
Zapisz się

Opinie uczestników

"Po kursie podstawowym prowadzonym przez Michała Urbaniaka zastanawiałam się tylko jedno popołudnie nad bezpośrednią kontynuacją (też u Michała). A jedyna wątpliwość była natury organizacyjnej, bo wiedziałam że czeka mnie dosyć napięty (rodzinnie i zawodowo) miesiąc. Ostatecznie przez dwanaście tygodni głównie pisałam i było mi z tym bardzo, bardzo dobrze. Wielka w tym zasługa Nauczyciela - jego wsparcie oraz niesamowicie szczegółowa analiza tekstów, które wysłałam w ramach ćwiczeń lub krytyk pozwoliła mi poprawić warsztat i nauczyła dużo o oddziaływaniu tekstu na czytelnika. 

Możliwość czytania tekstów pozostałych uczestników kursów (oraz analiz Michała) była z kolei okazją do rozwijania moich własnych umiejętności analizy i oczywiście też dawała wgląd w inne aspekty warsztatu."  - Aleksandra Gehrke, Kurs Podstawowy 

To wielka frajda przeżyć niezwykłą literacką przygodę za sprawą „Pasji Pisania”. Człowiek myśli sobie: Ot, kurs jak wiele innych. Nuda i szybkie zapomnienie. A tu nic z tych rzeczy. „Pasja Pisania” jak wicher porywa Cię już od pierwszego wykładu i niesie podekscytowanego w przeznaczenie. Jest nim literatura. I nie ważne co potrafisz na początku. Możesz być pewnym, że to co masz do powiedzenia jest ważne. Jedyny problem, jak to napisać – i tego właśnie się uczysz. 

Chciałbym bardzo podziękować prowadzącemu Michałowi Urbaniakowi za wnikliwość ocen przesyłanych prac, za sympatyczne i wiele wnoszące pogawędki na forum, za cały ten czas poświęcony moim opowiadaniom. Jestem pod wrażeniem Jego erudycji, ale również czysto ludzkiej wrażliwości , delikatności i taktu. Bardzo się cieszę, że mogłem Go poznać. Mam nadzieję, że jesienią, po powrocie na kolejny z kursów uda mi się trafić do Jego grupy. Wziąłem udział w „kursie podstawowym”. Formuła i tempo kursu, muszę przyznać jest oszałamiające i trzeba się trochę napocić, by nadążyć. Ale to zaleta, bo zmusza człowieka do gimnastyki i zapewnia nieustanny strumień endorfin tak potrzebnych do dalszej pracy. Rzecz jakiej mi brakowało, to możliwości zadania indywidualnego pytania (chociażby jednego) pod oceną ćwiczenia. Myślę, że wprowadzenie takiej możliwości bardzo by pomogło początkującym adeptom sztuki pisarskiej w upewnieniu się, czy dobrze rozumieją poprawki i wskazówki prowadzącego zajęcia.” - Tomasz Lechowicz - Kurs Podstawowy 

 

Pozostałe kursy stacjonarne

Ponownie w sprzedaży!
Podręcznik kreatywnego pisania

Data kursu:
od 2017-09-20 do 2017-10-25

Stacjonarny Kurs Podstawowy

Miejsce warsztatów
Warszawa,
ul. Puławska 12

Nauczyciel
Marcin Ciszewski

Cena: 690 zł

Zapisz się

Masz pytanie?
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Jak napisać książkę?

 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się