Internetowy Kurs Webwritingu       

Kurs webwritingu

Plan Internetowego Kursu Webwritingu

 1. Eyetracking i SEO – Spojrzysz prosto w rozbiegane oczy współczesnego czytelnika i stoczysz walkę o jego uwagę. Dowiesz się, jak pisać zgodnie z badaniami eyetracking i zasadą odwróconej piramidy. Poznasz język, jakim posługują się użytkownicy wyszukiwarki. Zbadasz słowa kluczowe przy pomocy Google Keyword Planner lub statystyk witryny. Dotrzesz do słów, którymi czytelnicy opisują swoje emocje i znajdziesz z nimi wspólny język.
 2. Wielkie sprzątanie tekstu i pogawędka z czytelnikiem – Ożywisz tekst dynamicznymi czasownikami i pobudzisz wyobraźnię konkretnymi rzeczownikami. Poznasz słowa-tiki, papugi i zrzędy, które zaśmiecają tekst. Zaczniesz pisać tak, jak mówisz.Sprawisz, by czytelnik poczuł się swobodnie, przewidzisz jego pytania i wątpliwości, wstrząśniesz nim, a następnie zachęcisz do komentowania.
 3. Klikalne tytuły – Poznasz 12 sprawdzonych sposobów na chwytliwe tytuły (np. ranking, porada, wisienka na torcie) oraz mechanizmy psychologiczne, które zmuszą czytelnika do kliknięcia. Nauczysz się tworzyć tag tytułowy, czyli tytuł na potrzeby wyszukiwarki. Poznasz słowa-neony, które przykuwają uwagę w tytułach.
 4. Lead i nagłówki – Wypróbujesz 7 sposobów na mocne, energiczne rozpoczęcie tekstu (np. pytanie, statystykę, opowieść). Zatrzymasz niecierpliwe oko internauty na nagłówkach, które zapewnią go, że warto czytać dalej.
 5. Landing page, czyli tekst reklamowy w internecie – Dowiesz się, jak zaprojektować przejrzystą landing page i poznasz jej 10 głównych elementów. Stworzysz hasło reklamowe, przełożysz język cech na język korzyści, przełamiesz obawy, zmniejszysz ryzyko, wezwiesz do działania i skusisz promocją.

* Kursy przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich ** Każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat ukończenia kursu Webwritingu *** WYKŁADY DO KURSU WEBWRITING NAPISAŁA JOANNA WRYCZA-BEKIER

Terminy warsztatów

Nazwa kursu Termin Nauczyciel Cena
Internetowy Kurs Webwritingu 2020-07-08 - 2020-08-11 Anna Miotk 490 zł Zapisz się

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które:

 • są zainteresowane profesjonalnym tekstem internetowym
 • mają własną stronę internetową
 • prowadzą firmowego lub prywatnego bloga
 • prowadzą sprzedaż internetową
 • chcą pisać teksty reklamowe w internecie
 • piszą newsy internetowe
 • chcą otrzymać indywidualną ocenę swojej pracy i uzyskać praktyczne wskazówki i komentarze od profesjonalnego nauczyciela
 • chcą otrzymać konstruktywną krytykę od innych uczestników kursu

Każdy kurs prowadzony jest w grupie, która wraz z nauczycielem prowadzącym stanowi jedną klasę.

Uczestnicy otrzymują indywidualną ocenę swojej pracy przez nauczyciela oraz od innych uczestników kursu.

Klasa stanowi zespół, który wspiera się nawzajem i pomaga w pracy na każdym etapie pisania. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie – im bardziej różnorodna grupa, tym lepszy zespół.

Kurs trwa pięć tygodni , każda lekcja jest aktywna przez siedem dni .

Kurs składa się z trzech głównych części:

Wykłady – co tydzień uczestnicy mają możliwość zapoznania się z wykładem na temat zgodny z planem zajęć. Przez cały tydzień otwarte jest forum do danego wykładu, na którym klasa wraz nauczycielem może dyskutować na temat omawianego materiału. Uczestnicy kontaktują się ze sobą i z nauczycielem w dogodnym dla siebie czasie; uczestnicy kursu nie muszą być w tym samym czasie dostępni on-line.

Ćwiczenia – raz w tygodniu zadawana jest praca domowa w formie ćwiczenia pisarskiego. Każdy uczestnik ma tydzień na wysłanie pracy do nauczyciela, który poprawi błędy i rzetelnie oceni pracę. Ćwiczenia pisarskie zostały opracowane w taki sposób, abyś mógł poeksperymentować z koncepcjami omówionymi w wykładach.

Krytyka tekstów Krytyka tekstów – oprócz opisanych wyżej ćwiczeń pisarskich, każdy uczestnik będzie przedstawiał swoje teksty całej klasie. Ten moduł zajęć nazywamy – krytyką tekstów. Wszyscy uczestnicy wysyłają swoje opinie na temat komentowanej pracy. Następnie nauczyciel ocenia pracę pod względem merytorycznym. Cały proces dostarcza autorowi ocenianej pracy wielu cennych opinii i komentarzy, a pozostałym uczestnikom szansę uczenia się nie tylko na własnych przykładach.

 

Opinie uczestników

"Wspaniałe, syntetyczne wykłady i wnikliwe omawianie każdego ćwiczenia. Dużo skorzystałam na tym kursie." - Joanna, Kurs Webwritingu

"Kurs był dla mnie rozwijającym doświadczeniem. Wykonanie zadań wymagało ode mnie sporo trudu, ponieważ w ostatnich latach nie pisałam tekstów, które mają kogoś do czegoś zachęcić. Wiedza prezentowana w wykładach jest obszerna i szczegółowa, dlatego najpierw rysowałam mapę myśli z wykładu, żeby mieć obraz o czym należy pamiętać, następnie gromadziłam fakty w podpunktach a na koniec usiłowałam zebrać to wszystko w zgrabną całość. Przypominało to pakowanie puchowego śpiwora do małego worka - jak w jednym miejscu pasuje, to w drugim wyłazi. Nie wiem ile takie zadania zajmują czasu przeciętnemu kursantowi, ale mi zajmowały przynajmniej godzinę każdego wieczoru. W efekcie dorobiłam się.... nawyku pisania lub myślenia o pisaniu :)." - Katarzyna, Kurs Webwritingu

"Wykorzystam całą tę wiedzę tajemną do przyszłorocznego projektu." - Marta, Kurs Webwritingu

więcej:http://ww.pasjapisania.pl/opinie.html

Pozostałe kursy internetowe

Data kursu:
od 2020-07-08 do 2020-08-11

Internetowy Kurs Webwritingu

Nauczyciel
Anna Miotk

Cena: 490 zł

Zapisz się

Formularz kontaktowy
Wystąpił błąd aplikacji.
Wypełnij prawidłowo wszystkie pola.
Wiadomość została wysłana.
...

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się