Nauczyciele Pasji Pisania        

Nauczyciele Pasji Pisania

MARCIN CISZEWSKI

marcin ciszewskihistoryk, pisarz, scenarzysta. Jeden z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Absolwent historii Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo że nie zajmuje się historią zawodowo, pasjonuje go okres II wojny światowej. Jeden z najciekawszych autorów ostatnich lat, jedyny pisarz tworzący świetną sensację w polskich realiach.
Uprawiał wyczynowo narciarstwo alpejskie oraz trenował sztuki walki.
Opublikował dziewięć powieści: wojenno - przygodową serię „www” (www.1939.com.pl; Major; www.1944.waw.pl; www.ru2012.pl; www.afgan.com.pl), kryminały „Mróz”, „Upał” „Wiatr” oraz powieść historyczną „Krüger” a także – na spółkę z dr. Krzysztofem Liedelem, znanym ekspertem od terroryzmu – fabularyzowany dokument pt. „Gliniarz”. Beneficjent stypendium scenariuszowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. We współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego napisał również dokumentalną opowieść „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”. Pisanie jest jego zawodem, czytanie – nałogiem. Bardzo wysoko oceniany nauczyciel kreatywnego pisania. U nas prowadzi kursy stacjonarne w Warszawie dla początkujących i zaawansowanych oraz kursy internetowe.


MICHAŁ PAWEŁ URBANIAK

micha pawel urbaniakabsolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Prozaik, krytyk literacki, recenzent, współautor antologii opowiadań „Zemsta jest kobietą” (Wydawnictwo JanKa 2011). Od lat publikuje m.in. w „artPAPIERZE”, „Literadarze”, „Śląsku” oraz na portalu książkowym biblionetka.pl. Czytanie jest jego największym uzależnieniem, a pisanie – sposobem na życie. Znakomity nauczyciel kreatywnego pisania. Od roku 2014 poprowadził prawie 50 kursów internetowych w Pasji Pisania i jest bardzo ceniony przez wszystkich absolwentów. Znakomicie motywuje do pracy, daje wsparcie i rzetelną wiedzę na wszystkich poziomach zaawansowania.


JAKUB WINIARSKI

marta krzaczkowska sienkiewiczProzaik, poeta, krytyk literacki i prawdopodobnie najskuteczniejszy polski nauczyciel pisania. Jego wychowankowie to m.in.: Katarzyna Kołczewska, Marta Zaborowska, Nikodem Pałasz, Dorota Ponińska, Iwona Grodzka-Górnik, Jolanta Czarkwiani, Matylda Man, Natalia Bukowska, Magdalena Żelazowska, Joanna Onoszko, Sandra Stawińska i Kasia Kowalewska – ta lista stale się wydłuża. Od 1 czerwca 2010 do 31 sierpnia 2013 redaktor naczelny „Nowej Fantastyki” i kwartalnika „Fantastyka Wydanie Specjalne”. Tych, którzy chcą pisać potencjalne bestsellery, szkoli w Pasji Pisania oraz Instytucie Badań Literackich. Na FB ma grupę „Jak minął twój pisarski tydzień?” (nazwa pochodzi od kultowego pytania, jakie pada na jego kursach), w ramach której prowadzi m.in. bezpłatne spotkania z cyklu Warsztat Pisarza. Do tej pory opublikował sześć książek. Trzy poetyckie – „Przenikanie darów” (1995), „Obiektyw” (1997), „Piosenki starego serca” (2011), dwie powieści oraz we współpracy z Jolantą Rawską „Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller” (2015).

Na stronie Jakuba Winiarskiego, znajdą Państwo opinie uczestników:

http://www.literaturajestsexy.pl/referencje/


BARBARA SĘK

barbara sekAutorka powieści obyczajowych: „Miłość na szkle” (Świat Książki, 2015), „Dlaczego ona? (Replika, 2012). Tworzy literaturę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. W swoich utworach największy nacisk kładzie na rys psychologiczny postaci i stworzenie złożonego konfliktu, jaki ma być ich udziałem. Wyznaje zasadę: „SĘK W TYM, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata”. Od lat związana z Teatrem Otwartym T.O. w charakterze scenarzystki, reżyserki a także aktorki. Prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych w domach kultury oparte na autorskim programie. Funpage autorki: www.facebook.com 


JOANNA WRYCZA-BEKIER

joanna wrycza bekier - doktor nauk humanistycznychdoktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wykłada w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego, autorka czterech książek na temat tajników pisania tekstów literackich, internetowych i naukowych: "Szkoła twórczego pisania","Kreatywna praca dyplomowa", "Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu" oraz "Galaktyka języka Internetu". Od 2011 roku prowadzi bloga www.poradnikpisania.pl, na którym początkujący pisarze znajdą wiele warsztatowych porad oraz inspiracji.


MAGDALENA TOMANEK

justyna czechowska

Producent, kierownik produkcji. Na co dzień jako producentka pracuje nad rozwojem scenariuszy filmów fabularnych od pomysłu do realizacji. Na swojej drodze zawodowej spotyka zarówno debiutantów, jak i najlepszych współczesnych twórców w kraju. W dorobku ma między innymi projekty takie jak: pełnometrażowa adaptacja jednego z opowiadań Kazimierza Przerwy Tetmajera – „Trzy upadki świętego” w reżyserii Jacka Januszyka, komedia „Antyterapia” w reżyserii Bartosza Brzeskota; pełnometrażowy debiut reżyserski, dramat „Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu czyli zniszczona wątroba i złamane serce” w reżyserii Pawła Nowaka, rozwój projektu filmu fabularnego „Dolina” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, film dokumentalny „Jurek” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego,film dokumentalny „Czas kobiet” w reżyserii Alicji Albrecht. Pełni funkcję członka zarządu Koła Młodych w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Ukończyła Organizację produkcji filmowej i tv  na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach oraz Prawo autorskie na Uniwersytecie Warszawskim.


MONIKA OWORUSZKO

klementyna suchanow

Studiowała ogrodnictwo (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), ekonomię i zarządzanie (Cornell University), marketing (Chartered Institute of Marketing) i podyplomowo dietetykę i literaturę dla dzieci i młodzieży (Uniwersytet Warszawski).

Przez piętnaście lat zawodowo zajmowała się marketingiem usług finansowych. Tworzyła strategie komunikacji marketingowej i kręciła firmy reklamowe z udziałem celebrytów :)
Od 2015 prowadzi Wydawnictwo Mobuki.

Jest autorką serii edukacyjnych książek dla dzieci na temat zdrowego odżywiania pt. „Walenty i spółka” (więcej na: www.walentyispolka.pl). Napisała osiem książek dla dzieci, dotychczas wydała pięć, szósta w przygotowaniu. Teraz pisze dla dorosłych.

Prowadzi warsztaty literacko-dietetyczne dla dzieci w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych. Na konferencjach opowiada rodzicom i nauczycielom o problemach otyłości wśród dzieci. W Pasji Pisania prowadzi zajęcia z self-publishingu i pisania książek dla dzieci.

MAGDALENA WLEKLIK

pisarz magdalena wleklikScenarzystka, dramatopisarka, pisarka. Pisze przede wszystkim scenariusze filmowe (m.in. "Kim jesteś?", "Kino", "Możesz być kim chcesz"), słuchowiska (m.in. "Mosty", "Agent wolności", "Czarne nie są złe") oraz dramaty teatralne (m.in. "Władcy", "Żółtodzioby"). Jest obecnie współautorką najsłynniejszej sagi radiowej "Matysiakowie", emitowanej od 1956 roku na antenie programu I Polskiego Radia. Wydała powieść pt. "Szykuj się do odlotu" i kilka opowiadań. Reżyserowała w Teatrze Polskiego Radia oraz filmy krótkometrażowe, które miały pokazy na festiwalach, m.in. MFF w Cannes, RIFF w Rzymie, Camerimage, FPFF w Gdyni. Ukończyła łódzką PWSFTviT na dwóch kierunkach: Scenopisarstwo i Realizacja tv. Działa w Zarządzie Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


SANDRA MALINOWSKA

sandra malinowskaabsolwentka wydziału prawa i administracji, od kilkunastu lat wykonuje zawód radcy prawnego. Jednak to pisanie zawsze było jej pasją a pisanie książek największym marzeniem. Wyznaje zasadę, że aby coś robić dobrze, należy mieć solidne podstawy i wiedzę teoretyczną. Uczestniczka wielu warsztatów creative writing. W grudniu 2012 r., pod panieńskim nazwiskiem Stawińska, wydała swoją debiutancką powieść o tematyce kobiecej z zabarwieniem erotycznym pt.”Piętno”. Uwielbia pisać opowiadania i długie maile. Inspirację do swoich powieści czerpie z obserwacji życia, rozmów z ludźmi i ciekawych podróży. W pisaniu stawia na pobudzanie wszystkich zmysłów i przeżywanie silnych emocji.


JAROSŁAW KAMIŃSKI

jaroslaw kaminski(1968) - dramaturg, pisarz, scenarzysta, publicysta. Autor wystawianych i nagradzanych sztuk teatralnych, m.in. Wyrzeczenie (2007), Szczęśliwego Nowego Roku '68 (2008), Lustra (2009). Jako Wielebny Kamiński opublikował zbiór radykalnych esejów-kazań w stylu L. Kołakowskiego pt. Jak nie dać się ogłupić (2000) oraz dwa tomiki poezji, Pod murami (1998) i Czarna ikona (2002). Współpracował z wieloma pismami literackimi i publicystycznymi, m.in. „Dużym Formatem", „Polityką" i „Studium". W styczniu 2011 odbyła się premiera niemieckiego filmu Nachmieter, którego był współscenarzystą (reż. Marc Metzger). Współpracuje ze studiem filmowym Federico Film. W 2012 roku zadebiutował powieścią pt. „Rozwiązła”, która została zaliczona do najważniejszych książek 2012 roku przez PR III i Wirtualną Polskę


IZABELA SZOLC

izabela szolcpisarka. Autorka powieści i zbiorów opowiadań: "Cichy zabójca" ("Nowy Świat", 2008), "Ciotka Małych Dziewczynek" ("Nowy Świat", 2007), "Połowa nocy" ("Runa", 2005), "Opętanie" ("Solaris", 2004), "Jehanette" ("Runa", 2004), "Lęk wysokości" ("Zysk i S-ka", 2004), "Hebanowy świat. Powieść o "Pianiście" Romana Polańskiego" ("Fabryka Słów", 2003), "Wszystkiego najlepszego" ("Zysk i S-ka", 2003).

Stała współpracowniczka magazynu "Bluszcz". Pisała również dla "Polityki", "Przekroju", "Machiny", "Ksiązki. Magazyn Literacki", "Twojego Stylu", "Nowej Fantastyki", "Fenixa".

Wegetarianka, mężatka, wielbicielka zwierząt i prozy Johna Maxwella Coetzee'go.


KATARZYNA BONDA

katarzyna bondaautorka powieści kryminalnych i książek dokumentalnych: „Sprawa Niny Frank” (Videograf II, 2007); „Polskie Morderczynie” (Muza, 2008), „Zbrodnia Niedoskonała” (Videograf II, 2009), „Kaiserhof” (Videograf II, 2010) /wydanie w lipcu br). Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie reporterka „w rezerwie” (pracowała m.in. Newsweek, Wprost, TVP, prasa kobieca, codzienna i inne).


IWONA GRODZKA-GÓRNIK

iwona grodzka gornikurodziła się w Złotowie, ale dzieciństwo i lata szkolne spędziła w Szczecinie. Przez lata byla związana ze szczecińską grupą teatralną. Studiowała ekonomię i przez wiele lat pracowała w warszawskich bankach. Ostatecznie jednak pozwoliła dojść do głosu literackim pasjom i w 2012 roku zadebiutowała powieścią „W niebie na agrafce”. Pisano o niej wówczas, że ma świetny warsztat, operuje plastycznym językiem i poszukuje niebanalnych rozwiązań fabularnych.
Podczas pracy nad kolejnymi książkami zaangażowała się w wiele inicjatyw okololiterackich. Patronowała wydaniu antologii „Lato moralnego niepokoju”, oraz była jej redaktorem, zorganizowała dla Polonii w Walencji spotkanie z polskimi pisarkami, była pomysłodawczynią licznych konkursów na opowiadania, które pozwoliły młodym pisarzom uwierzyć w swoje możliwości.
Ukończyła rożne kursy pisarskie, między innymi kurs scenariopisarski „Adaptacja” dla literatów w Warszawskiej Szkole Filmowej, oraz kurs dla nauczycieli pisania, prowadzony przez Jakuba Winiarskiego. Jakub Winiarski w swoim podręczniku „Po bandzie – jak napisać potencjalny bestseller” umieścił dla Iwony specjalne podziękowanie za nieocenioną pomoc w tworzeniu tegoż podręcznika.
Obecnie Iwona, poza pisaniem, zajmuje się redagowaniem tekstów i script docktoring’iem.


JOANNA JAGIEŁŁO

Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło  (ur. 1974). Z zawodu anglistka. Pracowała jako dziennikarka oraz autorka materiałów do nauki języka angielskiego. Uczyła na wydziale anglistyki oraz w państwowych i prywatnych liceach i gimnazjach. Od wielu lat pracuje jako redaktorka podręczników do języka angielskiego.

Jest autorką autobiograficznej powieści dla dorosłych Hotel dla twoich rzeczy (2014), powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym Taki wstyd (2016) oraz trzech powieści dla młodzieży, tworzących serię: Kawa z kardamonem (2011), Czekolada z chili (2013) i Tiramisu z truskawkami (2016). Dwie pierwsze zostały wydane również na Ukrainie, w języku ukraińskim i rosyjskim, trzecia będzie tam wydana w tym roku. Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 oraz do Nagrody Donga za rok 2011. Już we wrześniu ukażą się Zielone martensy, które otrzymały II. nagrodę  w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lingren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży w kategorii wiekowej 10-14.

Jest także autorką książek dla młodszych dzieci  - Oko w oko z diplodokiem (2013), Babula Babalunga (2015), Różowe babeczki (2016) i Pamiętnik Czachy (2014), która to książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Sztuki Dziecięcej,  oraz  i dwóch tomików poetyckich: Moje pierwsze donikąd (1997) oraz Ślady (2013). Z zamiłowania: pisarka, malarka, poetka, pieśniarka.

Jak napisać książkę?

Ponownie w sprzedaży!
Podręcznik kreatywnego pisania
 

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się